Wpis z mikrobloga

@a5f5c1: bardzo zmienne. spotykałem się z od stałej stawki typu 2-3k do nawet 200% miesięcznej stawki. Ja z tego miałem 10% prowizji

juniorów to mało kto szkwał, w zasadzie to tylko jakieś #!$%@? od klepania w PHP płaciły za juniorów
  • Odpowiedz
@a5f5c1: wydaje mi się że za juniora zazwyczaj jest największa marża, możesz sprzedać ich po wyższej cenie a juniorowi płacić w rzeczywistości grosze. Wiele firm tak robiło podczas covid, najbardziej mi się kojarzy przykład Netguru, a potem wszystko sie posypało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a5f5c1 ta

ale praca #!$%@?. W zasadzie nie różni się niczym od sprzedawania garnków. Jeden miesiąc miałeś teoretycznie 9k, a w kolejne dwa minimalną albo nieco powyżej - i to mowa o czasach 5-6 lat temu
Stabilność finansowa zero, poczucie godności zero. Jeszcze w wewnętrznych hr mozna sobie pracować i szukać, ale na agencje to ha tfu

A jeszcze biorąc pod uwagę, że w firmie było dwóch chłopów w tym ja, a
  • Odpowiedz
  • 0
a w kolejne dwa minimalną albo nieco powyżej


@Norskee: a to nie działało tak, że te 10% dostawałeś każdego miesiąca, póki dany progamista był zatrudniony w danej kontraktorni? Bo kontraktornia ma chyba zawsze marżę w cyklach miesięcznych (np. te 2-3k od programisty), tak? Kontraktornie raczej nie pobierają marży tylko jednorazowo
  • Odpowiedz
@a5f5c1: jak jeszcze stawki nie były tak wygórowane i senior dostawał u nas 120-140 przed covidem to drugie tyle kasowała kontraktownia. Pamiętam wtedy, że w skrajnym przypadku płacili u mnie za juniora sprzedanego jako po prostu developer 380GBP za dzień. Nie sądzę że ten junior dostawał wtedy 1/3 tego. Teraz nie robię w kontraktorni ale zakładam, że przy stawce za seniora 200+/h kontraktornia nie bierze 400, ale zapewne są i takie
  • Odpowiedz
@qbek: Nerguru od lat zatrudniało juniorów, robiło z nich pseudo seniorów w rok i wrzucało do klienta za chore stawki. Kiedy klienci zorientowali się jaka jest taktyka netguru + rynek się popsuł złożyli masowo wypowiedzenia co spowodowało że netguru musiało zwolić 500 osób
  • Odpowiedz
@qbek: nie wiem jak to wygląda aktualnie, opinie na Gowork są dalej nieprzychylne. Zmienili role które zatrudniają, widać że próbują wybić się na fali no/low code i AI. Na pewno niesmak pozostał w firmie i nie zdziwiłbym się że firma dalej upada
  • Odpowiedz