Wpis z mikrobloga

  • 0
@cwlmod:

Małby to kupują toyote b4zx


A tak w temacie, to ona ciągle jest są 35k€, i ciągle slabo idzie xD
Na grupie ktoś zapytał, czy może warto kupić w tej cenie, jak zazwyczaj jest po 10-20 odpowiedzi, w tym wątku było z 300 i wszystkie typu "#!$%@?ło?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrFr:
1. Umocnienie PLN od 4 kwartału 2023 -> 6,5% (może jeszcze nie być w cenie)
2. Różnica w VAT -> 3%
3. Ten niebieski jest demonstracyjny - > 5%
4. Rabat we Francji -> 9% (pewnie już dotarła nowa dostawa, 1 kwietnia wleciało duzo aut do inwentarza)
5. Dotacja w Polsce do 27tys ( czyli o tyle samochód może być tańszy od podanej ceny, to tez ma wpływ na ustalenie
zibizz1 - @PiotrFr: 
1. Umocnienie PLN od 4 kwartału 2023  -> 6,5% (może jeszcze nie ...

źródło: dostepnosć

Pobierz
  • 1
@zibizz1:

Ten niebieski jest demonstracyjny


0 km. Akurat pasował do konfiguracji

Rabat we Francji -> 9% (pewnie już dotarła nowa dostawa, 1 kwietnia wleciało duzo aut do inwentarza)


Nie, to jest stała cena w inventory od początku stycznia, kiedy model 3 stracił prawo do dopłat.

Umocnienie PLN od 4 kwartału 2023 -> 6,5% (może jeszcze nie być w cenie)


Nie ma znaczenia, przez cały zeszły rok zonica utrzymywała się identyczna. Poza
@PiotrFr: polak lubi jak jest drogo bo on chce towar premium zeby sasiad nie mial, francuz kupuje samochod do jezdzenia

a prawda jest taka ze my jestesmy caly czas na dorobku i jak sie ludzie dorobia to szaleja i kupuja drogie rzeczy, na zachodzie takich rzeczy jest po prostu wiecej i nikt do nich az tak nie goni, to musza nizsze ceny dawac
@PiotrFr:
W Polsce demo 0km jest przecenione 5% (takie co to wszyscy w salonie pewnie wsiadają i dotykają)
Cena w Polsce to 205 990 od 14/04/2023, od tamtego czasu EUR potaniało o 8,5% i nie było aktualizacji ceny od tamtej pory

Francja ma ponad 20 punktów a Polska miała do tej pory 1, samochody trzeba nie tylko wydac ale potem serwisować. W Polsce przepustowość serwisu sie wyczerpała, dobrze ze otwiera się
  • 1
@zibizz1:

W Polsce demo 0km jest przecenione 5% (takie co to wszyscy w salonie pewnie wsiadają i dotykają)


Ja tam widzę przecenione jedynie samochody powyżej 10 tys przebiegu

Cena w Polsce to 205 990 od 14/04/2023, od tamtego czasu EUR potaniało o 8,5% i nie było aktualizacji ceny od tamtej pory


Czyli mają cennik nie aktualizowany od ponad roku, gdzie każdy to robi zawsze w styczniu. Przecież to jawne walenie klienta,
@PiotrFr:

Nie ma znaczenia, przez cały zeszły rok zonica utrzymywała się identyczna. Poza tym nie wiem dlaczego na auto które dopiero jedzie do kraju i jest dostępne od ręki ma mieć zastosowanie kurs waluty sprzed pół roku


Tak tylko powiem ze cena aut stockowych jest zależna od podstawowego cennika.
@PiotrFr Tak jak napisałem czynników jest bardzo dużo, nie wiem które mają wpływ. Tesla auta dostarcza w ciemno według prognoz popytu, wyłączenie dotacji to spadek popytu i przez to są przeceny w FR a w PL nie ma bo auta schodzą na bieżąco, może w Q2 więcej aut zostanie skierowane do PL bo będą nowe punkty obsługi i wtedy też może cena zostanie obniżona. Póki mamy dotacje to raczej obstawiam 199tys a