Wpis z mikrobloga

Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i jego rodziców, którzy na chodniku zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.

Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE. Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków, grzywny o równowartości pojazdów, bezwzględne więzienie za jazdę samochodem mimo orzeczonego zakazu, wprowadzenie przepisów o ,,morderstwie drogowym", obligatoryjne konfiskaty pojazdów za istotne przekraczanie prędkości, zawalenie dróg fotoradarami, wysokie mandaty, zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.

Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.

#polskiedrogi #polska #samochody #auta #motoryzacja #prawo
wjtk123 - Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i...

źródło: alk

Pobierz
  • 136
@wjtk123:

Śmieszne masz myślenie. Czyli zamiast wspierać skutecznie rozwiązania jak np. po prostu karę więzienia, będziesz wspierał takie śmieszne prawo jak to z konfiskowaniem pojazdów, które będzie jedynie powodowało masę problemów zamiast skutecznej kary?

Bo właśnie na tym polega problem, że zamiast takiego typa wsadzić na 5 lat do więzienia kiedy policja złapie go pijanego albo bez uprawnień, władza wymyśla jakieś głupie kary jako igrzyska dla ludu. Potem okazuje się, że
@wjtk123: i bardzo dobrze. Nieodpowiedzialnych kierowców trzeba wyłapywać i pozbywać się jak najszybciej z dróg. Pluję mocno na kogokolwiek, kto się burzy w tym wątku.
  • 0
@Murasame: A kto sądowi broni stosować łącznie karę więzienia oraz konfiskatę pojazdu? Przecież to się wzajemnie nie wyklucza. Jak auto do konfiskaty będzie gruzem, to może nawet dorzucić gigantyczną grzywnę. Moje ,,śmieszne myślenie" opiera się przede wszystkim na znajomości działania prawa karnego.
@wjtk123:

Ja nie chce byla jakiego prawa, ja chce skutecznego prawa. Nikt jeszcze nigdy nie podał sensownego argumentu czemu typ złapany na drodze bez uprawnień nie trafi od razu za kartki a zamiast tego wymyślane jest jakieś prawo pod publiczkę z zabieraniem auta.
@wjtk123

@MamByleJakiNick: Jeżeli nie zauważasz problemów związanych z jazdą 100 km/h na takiej drodze, w takiej okolicy i przy takiej zabudowie, to nie wiem, czy mamy w ogóle o czym rozmawiać. To, że porównujesz szerokość całej drogi z szerokością jednego pasa też nie wygląda najlepiej.


Nie zrozumiałeś co napisałem. Jazda 100km/h w terenie zabudowanym to jest problem. Ale problemem jest też to, że oznakowanie w przypadku ze screena jest słabo widoczne,
@wjtk123:

Konfiskata samochodów obejmuje pijanych kierowców a nie kierowców bez uprawnień.


Dla mnie to i jedni i drudzy są warci tak samo surowego karania.

A takie zabieranie cudzej własności tworzy niebezpieczny precedens, skoro przeszło to tutaj, może przejść przy innych przestępstwach. Niech ta kara wynosi nawet milion zł i dożywocie ale dopóki przestępca ma z czego to spłacić, to niech zostawią resztę jego majątku w spokoju.

Śmieszne jest to jak niektórzy
@wjtk123: Zawalając drogi fotoradarami zabijesz tych ludzi, ale tym razem kierowcą, który zaśnie z przemęczenia i znużenia absurdalnymi ograniczeniami prędkości. Nie myślisz logicznie. Należy tępić pijaków i piratów drogowych, ale nie takich, którzy jadą 50 km/h więcej niż należy po prostej, szerokiej drodze, bo akurat jest ograniczenie do 40 km/h "bo tak", tylko piratów drogowych.

A infrastruktura ma jak najbardziej izolować pieszych od ruchu, samych pieszych uczyć, że idąc obok drogi,
  • 0
@Murasame:

Natomiast ja nie chce byla jakiego prawa, ja chce skutecznego prawa. Nikt jeszcze nigdy nie podał sensownego argumentu czemu typ złapany na drodze bez uprawnień lub pijany nie trafi od razu za kartki a zamiast tego wymyślane jest jakieś prawo pod publiczkę z zabieraniem auta.


Konfiskata samochodów jest bardzo skuteczna, o czym świadczy powszechny popłoch. Do tego jest karą realną, działającą na wyobraźnię. Więzienie jest abstrakcyjną i niepewną karą. Konfiskata
złym oznakowaniu


@wjtk123: to że Ty lubisz jechać kilkanaście kilometrów na ekspresówce z prędkością 60 km/h bo jakimś leniwym #!$%@? się nie chce zabrać znaku po zakończonych pracach drogowych (S5 pozdrawiam 👍) to nie znaczy, że masz prawo do tego zmuszać innych masochisto xD A później takie mózgi jak Ty są ciężko zdziwione, że kierowcy w dupie mają ograniczenia prędkości, skoro co krok tych ograniczeń albo być nie powinno, albo s
Nie wiem czy zamiast ograniczeń mocy pojazdów nie lepsze byłoby zastosowanie ograniczników prędkości ustawianych przez zarządcę drogi w jakimś systemie, który działałby w oparciu o GPS/Galileo.


@KokiX: mój obecny samochód służbowy odczytuje znaki z kamery + GPS. Gdyby Twoje rozwiązanie weszło w życie, to na S5 na odcinku Poznań-Wrocław w przynajmniej 6-7 miejscach miałbym kompletnie z dupy nagłe hamowanie ze 120 do 60, bo mój "genialny" samochód łapie prędkość obowiązującą na