Wpis z mikrobloga

Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i jego rodziców, którzy na chodniku zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.

Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE. Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków, grzywny o równowartości pojazdów, bezwzględne więzienie za jazdę samochodem mimo orzeczonego zakazu, wprowadzenie przepisów o ,,morderstwie drogowym", obligatoryjne konfiskaty pojazdów za istotne przekraczanie prędkości, zawalenie dróg fotoradarami, wysokie mandaty, zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.

Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.

#polskiedrogi #polska #samochody #auta #motoryzacja #prawo
wjtk123 - Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i...

źródło: alk

Pobierz
  • 136
  • 0
@Mrbimbek: Spokojnie, kroczek po kroczku dokręcana jest śruba drogowej patologii. Konfiskaty, ogromne mandaty, ograniczenia techniczne. Nie ma dla bydła przyszłości. Szkoda tylko ludzi, którzy wcześniej zginął lub odniosą ciężkie obrażenia.
99% dróg jest prawidłowo oznakowana


@wjtk123: Źródło? To, że stoją jakieś znaki nie znaczy, że są ustawione prawidłowo albo że w ogóle są aktualne, vide znaki stop i krzyże Św. Andrzeja przed przejazdami, na których nawet nie ma już torowiska.

znajdziecie każdą wymówkę żeby uzasadnić zapieprzanie ponad limity


@wjtk123: Gdyby zarządcy dróg przykładaliby się do swojej pracy, a przy okazji oznakowanie (i mówię tutaj już ogólnie) było stosowane w takiej
Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE.


@wjtk123: tylko potem nie płacz, że gospodarka leży, biznesy bankrutują, emerytura nie starcza na czynsz.

Każdy przepis prowadzi do jakiegoś odsetka błędów. Zabieramy samochód za jazdę po pijaku? Fajnie, ale razem z tym wprowadzono dopisek o jeździe pod wpływem narkotyków, za co też zabierają wóz. Tylko "zapomnieli" doprecyzować, co to jest ten wpływ, w praktyce wystarczy wykrycie w moczu. A
@wjtk123: dałem przykłady błędów, inny przykład to milicjant, który mówi, że zrobiłeś coś nie tak, podczas gdy nie zrobiłeś, ale akurat nie masz kamerki. I co zrobisz? Co innego 100 zł mandatu, a co innego stracić samochód, który jest niezbędny do prowadzenia działalności. Każdy przepis ma odsetek niewinnych skazań, to jest główny powód, dla którego nie stosuje się kar drastycznych.
Zacząłbym od odcinkowych pomiarów na wszystkich ekspresówkach i autostradach. Jak jadę 120 na eksresówce to mnie szeryfy poganiają, jak jest odcinkówka to wszyscy grzecznie jadą, a ja ich wyprzedzam niezmieniając nawet ustawienia tempomatu. Everybody gangsta i znaki #!$%@? i drogi #!$%@? jak pan państwo nie patrzy, a jak patrzy to dla pewności 10 pod limitem jedzie król szosy.
że na drodze ,,nagle" pojawia się znak teren zabudowany


@wjtk123: nie pojawia się nagle, tylko ktoś nie potrafi obciąć paru gałęzi + jestem w stanie sobie wyobrazić, że po ciemku, kiedy pada deszcz rzeczywiście trudno ten znak dostrzec. To tyle odnośnie widoczności znaku.
Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię.


@wjtk123: ja ze 2 lata temu se dla jaj napisałem gdzies, że zagłosuje nawet na PIS, byle by wprowadzili zakaz wyprzedzania cięzarówkami(wtedy nawet w planach chyba tego nawet nie mieli).
i oni to #!$%@? zrobili! xD
oczywiście nie zagłosowałem na nich, i wybory dzięki temu przegrali, no ale niesmak pozostał. ;)
ps. poważnie mówiąc, jestem za najbardziej drakońskimi karami dla drogowej
@wjtk123: Mądry i potrzebny wpis, co nie zmienia faktu że ciągle od dupy strony i już takich było z tysiąc.

Możesz sobie wymyslać ile praw chcesz i karać ile chcesz, ale ten problem to jest kwestia polskiej mentalności i tego, co Polacy mają w głowach... a raczej czego nie mają. Zobacz co się dzieje, śruba i tak jest już dosyć mocno dokręcona to jeszcze się zbuntują jeszcze bardziej, a ofiar na