Wpis z mikrobloga

@dziadeke: Hmm, ale ze zdjęcia wynika, że nie zjechałeś całej tylko kawałek. Mam podobnie i w zasadzie przy odpowiednim dokręceniu śrub mocujących trzymało kilka tysięcy km nim wyrwałem lewe ramię korby na jakimś OLX, bo oczywiście Ssijmano nie przewiduje sprzedaży takich części zamiennych...
@mmichal: @dziadeke o właśnie - tam jest taka plastikowa podkładka z metalowym pinem - jak nie odkręcisz jednej z dwóch śrub mocujących ramię to ta wypustka będzie blokowała głębsze wsunięcie ramienia korby na oś.
Nawet by się zgadzało ze zdjęciem - ten pin zablokuje wsunięcie ramienia mniej więcej w połowie długości wypustek. Ja to tę podkładkę w ogóle wywalam (w każdym swoim rowerze z korbą ze sztywną osią Shimano), bo i
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mmichal: przed przesunięciem / zsunięciem się ramienia korby równie dobrze, a w sumie to nawet lepiej, zabezpieczy ta plastikowa nakrętka na końcu osi (ta pod nietypowy sześciokątny klucz) - plastik z bolcem to nie wiem po co jest, chyba tylko do wkurzania użytkowników sprzętu...
@guru8: na pewno nie jestem mądrzejszy, natomiast z doświadczenia (nalatane ponad 100 kkm na korbach Hollowtech2, od LX po XTR) ten plastik nie ma znaczenia praktycznego. Od zawsze jeżdżę bez, nic nigdy się nie poluzowało. Jeden raz pęknięcie ramienia z mojej winy, bo śruby mocujące ramie dociągałem na chama, nie według Nm.
@JestemKrzysio: +1, ten plastik i tak się łamie dosyć szybko i nie wiem w jaki sposób zdaniem kolegów wyżej kawałek cienkiego plastiku miałby powstrzymać przed zsuwaniem korbę, która dostaje obciążenia związane z pedałowaniem.

Liczy się tylko to, żeby całe ramię weszło na wielowypust, skontrowanie plastikową śrubą żeby nie było luzów i potem równomierne (po trochu na zmianę) dokręcenie imbusów z odpowiednią siłą.
@WaveCreator: @JestemKrzysio Akurat tak się składa, że mi osobiście odpadło lewe ramię podczas jazdy, jak się okazało przez źle dobrany suport i to plastikowe zabezpieczenie nie wpadło w tę dziurę i skręcenie śrub z odpowiednim momentem i skasowanie luzu nie zadziałało
@guru8: źle dobrany suport w HT2? Ale co, oś jak do górala, a tu rama pod wkład 68 i był luz? Czyli typowy błąd składacza roweru / błąd techniczny... Sam kombinuję z szerokością podkładek (co widać nawet na moim zdjęciu profilowym - widoczny jest brak plastikowej podkładki w ramieniu korby oraz gumowy oring, bo zamiast 2.5mm (mufa 68mm, oś pod 68) mam customowe 2x1.5mm, więc 0.5mm więcej niż przewiduje Shimano i
@dziadeke: zdjęcie pod słabym kątem ale wygląda jakby widać było kawałek gwintu, może masz jakieś podkładki czy coś i suport nie jest dokręcony jak powinien? zmierz szerokość suwmiarką