Wpis z mikrobloga

Czy wspomniałem, że pieniądze na wypłacany kredyt zostaną przez bank stworzone dosłownie znikąd, ale za to przez 30 lat spłacania wymarzonego unitu oddasz 4x tyle wypracowując je kosztem ograniczonego czasu własnego życia?
  • Odpowiedz
  • 0
@czerwonykomuch to może wspomnij też o tym jak długo faktycznie spłacana jest większość hipotek w Polsce (tyle że to nie będzie pasowało do narracji o heroicznym spłacaniu krechy przez 30 lat).

Jak ktoś faktycznie spłaca kredyt hipoteczny 30 lat to albo miał w życiu mega pecha, albo coś bardzo źle poszło w jego karierze zawodowej.
  • Odpowiedz
Czy wspomniałem, że pieniądze na wypłacany kredyt zostaną przez bank stworzone dosłownie znikąd


@czerwonykomuch tak działają banki. Tak działają kredyty.

Chyba nie myślisz, że to działa jak w średniowieczu, że ktoś wpłaca pieniądze na lokatę, a potem ty pożyczasz te same pieniędze?

Edukacja finansowa w Polsce leży i kwiczy. To powinno być sensacją tylko dla uczniów szkoły podstawowej, bo już w gimnazjum są "Podstawy przedsiębiorczości".
  • Odpowiedz
  • 4
@mk321 podstawową wiedzą jest to, że nie ma gimnazjów

Edukacja finansowa w Polsce leży i kwiczy. To powinno być sensacją tylko dla uczniów szkoły podstawowej, bo już w gimnazjum są "Podstawy przedsiębiorczości".
  • Odpowiedz
@Haziux od kiedy? Myślę, że większość wykopków, którzy wypowiadają się pod tagiem #nieruchomosci jednak się załapali na te gimnazja.

Jeśli ty jesteś młodszy, to wracaj do odrabiania lekcji.
  • Odpowiedz
@Haziux ja wiem, to było pytanie do ciebie, żebyś się zastanowił. Bo najwyraźniej nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc dałem ci jeszcze jedną szansę.
  • Odpowiedz
  • 2
@mk321 mistrzu, napisałeś, że "już są PP w gimnazjum". Nie zrzucaj winy na jakieś czytanie bez zrozumienia i nie kompromituj się bardziej.
Wyjaśnię w razie jakbyś nie zrozumiał co czytasz:
Nie ma już PP w gimnazjach bo takich szkół już nie ma.
Przemyśl to i wróć do lekcji.
  • Odpowiedz
@Haziux widać jak umiesz czytać ze zrozumieniem. Nawet nie umiesz przekopiować tego co napisałem.

napisałeś, że "już są PP w gimnazjum".


A napisałem:
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321 wybacz, że przepisałem to zachowując sens twojej wypowiedzi zamiast skopiować.

Tak się napociłeś a na prawie samym początku już kłamiesz więc dalej nie muszę czytać twoich wymysłów.

Nie sugerowałem nic, że PP nie było.
Ty za to sugerujesz w swojej wypowiedzi, że istnieją
  • Odpowiedz
@Haziux jakbyś przeczytał chociaż te dwa myślniki, to byś wiedział dlaczego to co napisałem na początku to prawda.

Właśnie przepisując nie zachowałeś sensu wypowiedzi. To pokazało, że nie zrozumiałeś co napisałem.

Nie dość że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, to nawet w ogóle ciężko ci przeczytać dłuższy tekst. Męczy cię to. Dlatego nie nauczyłeś się czytać ze zrozumieniem, bo mało czytasz.
  • Odpowiedz