Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś ten nowy trend wśród sprzedających mieszkania do podnoszenia cen o kilkadziesiąt tysięcy? Czy to rzeczywiście przez duże zainteresowanie, czy po prostu jakiś chwyt, żeby się szybko zdecydować?

Przykładowo to mieszkanko zostało dodane we wtorek, dodałem do obserwowanych tego samego dnia i dzień później dostałem powiadomienie, że cena wzrosła o 31000. Po napisaniu do sprzedającego napisał, że jeśli widziałem wcześniej starą cenę to możemy zostać przy niej, ale nowe osoby, które będą się z nim kontaktować to już po nowej cenie.
Identyczną sytuację miałem też z innym mieszkaniem wcześniej, gdzie nagle cena wzrasta o 30000 (zdjęcie poniżej)

#nieruchomosci #mieszkanie
kredzion - Wytłumaczy mi ktoś ten nowy trend wśród sprzedających mieszkania do podnos...

źródło: Screenshot_2024-03-29-07-23-04-055_com.google.android

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 263
Jest takie zainteresowanie (klienci walą drzwiami i oknami), że podwyższył cene, no ale ty jesteś fajny i cię lubi, to specjalnie dla ciebie sprzeda taniej o 160k XD
  • Odpowiedz
  • 162
@kredzion: oczywiście że chwyt marketingowy. Po co Tobie zostawiałby starą cenę, skoro mógłby przytulić więcej hajsu? mając tylu chętnych ktoś by na pewno wziął drożej. No ale to pod warunkiem "majac wielu chętnych"
  • Odpowiedz
@kredzion:

"Choć popyt jest niski, to ceny w ogłoszeniach rosną. Sprzedający liczą, że w II połowie roku popyt wystrzeli dzięki programowi „Mieszkanie na start”


po prostu ostatni program bk2% zrobił ludziom taką sieczkę w mózgach, że tamtą aberrację biorą jako stan normalny
  • Odpowiedz
@kredzion też mnie to zastanawia. Planujemy kupić nowy dom i sprzedać obecny. W listopadzie oglądaliśmy dom który nas interesuje i kosztował 2,390,000zl. Pokazaliśmy zainteresowanie i jak tylko dopniemy sprzedaż swojego to możemy ruszać z zakupem. Dom zszedł z rynku na święta bo właściciele chcieli spokój na święta xd i wrócił teraz w marcu na rynek o 200tys zł drożej bo właściciel założył PaNeLE na dachu xd . W kwietniu mija druga rocznica
  • Odpowiedz
@kredzion miałem podobną akcję. Gość próbował wynajmować - ogłoszenie znikło. Pojawiło się na sprzedaż. Po tygodniu cena do góry o 30k PLN. Po 3 tyg ogłoszenie usunięte i wróciło do wynajmu. Jak się nie wynajmie pewnie zrobi kolejne kolko. Ogólnie muszą podtrzymywać Fomo, kup teraz bo jutro będzie drożej.
  • Odpowiedz
@kredzion: to ogłoszenie wisi co najmniej od pół roku. Jak myślałem o mieszkaniu w okolicy Swarzędza to na nie natrafiłem. I wtedy cena musiała być poniżej 600k bo taki miałem budżet XD
  • Odpowiedz
  • 0
@kredzion kwota na jaką wyceniono to mieszkanie to kwota jaką musiałbym dostać na konto + to mieszkanie by chcieć mieszkać w jakimś śmierdzącym Swarzędzu xD
  • Odpowiedz