Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś ten nowy trend wśród sprzedających mieszkania do podnoszenia cen o kilkadziesiąt tysięcy? Czy to rzeczywiście przez duże zainteresowanie, czy po prostu jakiś chwyt, żeby się szybko zdecydować?

Przykładowo to mieszkanko zostało dodane we wtorek, dodałem do obserwowanych tego samego dnia i dzień później dostałem powiadomienie, że cena wzrosła o 31000. Po napisaniu do sprzedającego napisał, że jeśli widziałem wcześniej starą cenę to możemy zostać przy niej, ale nowe osoby, które będą się z nim kontaktować to już po nowej cenie.
Identyczną sytuację miałem też z innym mieszkaniem wcześniej, gdzie nagle cena wzrasta o 30000 (zdjęcie poniżej)

#nieruchomosci #mieszkanie
kredzion - Wytłumaczy mi ktoś ten nowy trend wśród sprzedających mieszkania do podnos...

źródło: Screenshot_2024-03-29-07-23-04-055_com.google.android

Pobierz
  • 12
  • 2
@kredzion:

"Choć popyt jest niski, to ceny w ogłoszeniach rosną. Sprzedający liczą, że w II połowie roku popyt wystrzeli dzięki programowi „Mieszkanie na start”


po prostu ostatni program bk2% zrobił ludziom taką sieczkę w mózgach, że tamtą aberrację biorą jako stan normalny
@kredzion też mnie to zastanawia. Planujemy kupić nowy dom i sprzedać obecny. W listopadzie oglądaliśmy dom który nas interesuje i kosztował 2,390,000zl. Pokazaliśmy zainteresowanie i jak tylko dopniemy sprzedaż swojego to możemy ruszać z zakupem. Dom zszedł z rynku na święta bo właściciele chcieli spokój na święta xd i wrócił teraz w marcu na rynek o 200tys zł drożej bo właściciel założył PaNeLE na dachu xd . W kwietniu mija druga rocznica
@kredzion miałem podobną akcję. Gość próbował wynajmować - ogłoszenie znikło. Pojawiło się na sprzedaż. Po tygodniu cena do góry o 30k PLN. Po 3 tyg ogłoszenie usunięte i wróciło do wynajmu. Jak się nie wynajmie pewnie zrobi kolejne kolko. Ogólnie muszą podtrzymywać Fomo, kup teraz bo jutro będzie drożej.