Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Fekalny_okuratnik już mówię skąd się to bierze: na wsi musisz wstać rano, żeby nakarmić kury, kaczki, wydoić krowy itd. Zwierzęta wstają jak tylko słońce wchodzi, więc musisz się dostosować do nich. Nawet mówi się "chodzić spać z kurami" (wstawać też).

Dodatkowo kiedyś jak nie było elektryczności (światła) to wieczorem nie dało się nic zrobić w gospodarstwie. Większość obecnych babć na wsiach w dzieciństwie nie miało prądu.

Jeśli babcia i dziadek wstawali o
@Fekalny_okuratnik: w polsce jest dalej żywy kult #!$%@? i całowania szefa po rączkach że daje pracę
wystarczy zobaczyć jak wykopki reagują na propozycję zadbania o samopoczucie ludzi i zmniejszenia ilości dni pracujących do 4 w tygodniu

tutaj jest to samo - jakiekolwiek samopoczucie/zdrowie człowieka nie ma żadnego znaczenia kiedy w grę wchodzi PRACA bo trzeba #!$%@?Ć bo jak nie będziesz #!$%@?Ć DLA SZEFA to umrzesz, a świat się rozsypie

bydło ma
@Fekalny_okuratnik: ale wstawanie na 6 dotyczy niemalże wyłącznie zakładów produkcyjnych. Chciałbyś robić od 8? I wtedy na trzecią zmianę iść na 24?
Imo przy pracy fizycznej lepiej zacząć robić wcześniej, bo wiele rzeczy nie wymaga otwartej głowy, więc aby do przerwy, przerwa o 10, zaczynasz się budzić do życia i już zaraz fajrant i pół dnia do spożytkowania.
Fakt faktem wstawać o 5 rano w zimę w Polsce to tortury (
@Fekalny_okuratnik:

Czy ktoś mi jest w stanie logicznie uargumentować dlaczego #!$%@? cały świat kręci się wokół tak wczesnego wstawania?


Produktywne wykorzystanie całego dnia, od świtu. Już książki o tym napisano. Cała cywilizacja na tym stoi (ba, świat zwierząt też) i nawet biologicznie jest to wskazane dla człowieka. Nie rozumieją tylko lenie, ludzie bez krzty dyscypliny, tępi zoomerzy naświetleni niebieskim światłem i ludzie, którzy jeszcze nie wzięli na warsztat tego, jakie tak
Nie #!$%@? tylko że "to lepiej bo potem masz cały dzień dla siebie". Gówno prawda - przez resztę dnia jesteś tak zmęczony i niewyspany że nie jesteś w stanie zrobić nic produktywnego


@Fekalny_okuratnik: Coś z tobą nie tak widocznie bo ja tak nie mam. Wcześniej przychodzę to wcześniej wychodzę i sobie jadę do bike parku po robocie np.