Wpis z mikrobloga

Byłam w sklepie i tak sobie pomyślałam, że to przerażające jak bardzo jesteśmy uzależnieni od jedzenia (czy może raczej od cukru). Na dziale z pieczywem babka chapnęła na szybko 2 gryzy pączka i spakowała jeszcze jednego do reklamówki, kawałek dalej koleś zjadł batona i do wózka wrzucił sam papierek (a potem kasa samoobsługowa mu wyła o asystenta, bo waga się nie zgadzała xd).
Rozumiem żeby napić się wody, bo może kogoś mocno suszy, ale serio nie można wytrzymać chwilę żeby zjeść już po wyjściu ze sklepu?

Albo jak gówniak drze się siedząc w wózku i rodzice dają mu do ręki jakąś drożdżówkę żeby na chwilę zamknął mordę i tak się rodzi uzależnienie: jest mu źle bo nie ma atencji > dostaje bezwartościowe jedzenie z dużą ilością węglowodanów > dopaminowy haj aż go nosi i ma siłę drzeć się 2x głośniej żeby znów dostać coś słodkiego.

Swoją drogą dziwne, że to zawsze jest jakaś bułka, ciastko czy inny łakoć, jakoś nigdy nie widziałam żeby ktoś sobie opi3rdolił pęto kabanosa czy ugryzł kawałek sera xD


#uzaleznienie #jedzenie #przemyslenia #zalesie
  • 27
Albo jak gówniak drze się siedząc w wózku i rodzice dają mu do ręki jakąś drożdżówkę żeby na chwilę zamknął mordę i tak się rodzi uzależnienie: jest mu źle bo nie ma atencji > dostaje bezwartościowe jedzenie z dużą ilością węglowodanów > dopaminowy haj aż go nosi i ma siłę drzeć się 2x głośniej żeby znów dostać coś słodkiego.


@Lenalee: dlatego jest lepsze podejście na gówniaki piłujące ryja ( ͡°
tellet - >Albo jak gówniak drze się siedząc w wózku i rodzice dają mu do ręki jakąś d...

źródło: 4wEZSKNKoQjuwN2MjPCmH9D3ttxcxUQR

Pobierz
@Lenalee:

wytrzymać 15 minut żeby zeżreć batona po wyjściu ze sklepu xD


i w czym zjedzenie batona poza sklepem zamiast w sklepie by było lepsze? Nie wiem o co się #!$%@? do tego człowieka (poza tym, że poszedł później do samoobsługowej zamiast normalnej kasy, ale to inna kwestia)
@Lenalee: Po prostu brak obycia w społeczeństwie, nie je się tego, za co się nie zapłaciło (chyba, że ktoś nam to dał). Mocno głodnej osobie cukier na myśli, bo jak cukier spadnie mocno to tak organizm się ratuje. Glukoza jest potrzebna do pracy mózgu.