Wpis z mikrobloga

beka z ludzi którzy to wrzucają a nie są protestantami, anglosasami bądź jeśli już Niemcami, o których ten mem jest pomyślany


Słowianie i ich przekonanie o równości w "byciu białym", cokolwiek to by znaczyło, nie przestaje bawić.


@Kwazariusz: ale nie każdy ma wąskie kitajskie oczy i kartoflany ryj jak gopnik xD Współczuję tak czy siak, może da się zoperować. Próbuj gdzieś zagranicą
@Feliks-: Oczywiście że mamy. I każda cywilizacja ma jakieś i ani Słowianie nie są gorsi od Germanów ani na odwrót. Nie uważam też żeby wartość cywilizacji zależała tylko od tego, ile wynalazków i usprawnień wniosła, bo inaczej też nie wychodziliśmy jako słowianie na przedzie tylko gdzieś w połowie peletonu.

Ten mem pochodzi ze sfery anglosaskiej i wypada uświadamiać, bo ludzie używają go do wywyższania się, jakby to sami wynaleźli pismo, beton,
@Kwazariusz: zatem:
-Ten mem jest pomyślany między innymi o Niemcach, nie o słowianach, słowiani nie mogą się utożsamiać
-germanie nie są lepsi od Słowian, ani na odwrót
-trzeba patrzeć na to, do której grupy narodowej mem jest skierowany, więc słowianie nie mogą się utożsamiać z tworzeniem lepszego świata
-ale tak, słowianie mają swój wkład w tworzenie lepszego świata
???
@Feliks-: Nie nie, jeszcze raz, bo nic nie zrozumiałeś. Mem pochodzi ze środowisk WASP, którzy w ogóle nie uważają Słowian za prawdziwych białych i sadzą to samo o nich co tutejsi użytkownicy o czarnoskórych. Jak nie wierzysz to spytaj przeciętnego Anglika kogo uważa za bliższego swojej cywilizacji - Hindusa czy Polaka.
Stąd ironiczny wydźwięk wrzucenia tego mema przez Polaka. I tyle.

Idąc dalej, to ja twierdzę, że wszyscy mają wkład. Trzeciego
@Kwazariusz

@Miguelos: beka z ludzi którzy to wrzucają a nie są protestantami, anglosasami bądź jeśli już Niemcami, o których ten mem jest pomyślany


Słowianie i ich przekonanie o równości w "byciu białym", cokolwiek to by znaczyło, nie przestaje bawić.


Nie wiem jak wielkie kompleksy trzeba kiec zeby pisac takie banialuki ale wspolczuje. Mam nadzieje ze choc troche poczujesz cie kiedys jak zyd, czy tam inny niemiec zeby ci troche cisnie zeszlo