Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 15
@Sh3rI0ck: Kiedyś ludzie się nie rozwodzili dlatego było to poważne. Teraz jest niepoważnie jeśli chodzi o wybór, wmawia się ludziom że muszą być "zakochani" a zakochanie mija po kilku latach i zostaje szara rzeczywistość. Jeśli ktoś wybiera za nich to znaczy że nie brał uwagę emocji tylko logikę więc wybór był zazwyczaj lepszy, wybierali za dzieci zazwyczaj rodzice a rodzice raczej nie chcą źle dla dziecka i też są zazwyczaj mądrzejsi
@Aokx Teraz się wmawia, że muszą być zakochani, a kiedyś rodzice im wybierali partnerów. Wiesz to można się tak spierać, ale to są na tyle różne epoki i różnice czasu, że nie można tego porównywać zero jedynkowo, tylko podejść obiektywnie, że realnie nie da się tego porównywać. Na tle tylu lat powstały takie wzorce, że obecnie ślub jest traktowany jako wielka impreza, ale w sumie to dobrze jak dla mnie. Jeśli uczucie
@Aokx: wierz mi, dzieci lepiej przeżywają rozwód rodziców, niż mieszkanie z rodzicami którzy się nie kochają i wiecznie się kłócą. Nienawidzący się rodzice są strasznym obciążeniem dla dziecka. W rozwodzie nie ma naprawdę nic złego, po co to tak demonizować. Oczywiście jak już się ten ślub weźmie to warto podejść na poważnie i wychodzić z założenia że to osoba na całe życie, w związku z czym starać się utrzymać związek, ale
via Wykop
  • 7
wierz mi, dzieci lepiej przeżywają rozwód rodziców, niż mieszkanie z rodzicami którzy się nie kochają i wiecznie się kłócą.


@Sandrinia: Jakby rodzice wiedzieli że małżeństwo jest na całe życie to by 20x bardziej przemyśleli decyzje a w trakcie małżeństwa starali by się naprawiać niezgodności.

W rozwodzie nie ma naprawdę nic złego, po co to tak demonizować


@Sandrinia: Widziałaś dziewczyny wychowywane bez ojców? Fajnie że są łatwe i wgl ale taki
@Aokx:

Widziałaś dziewczyny wychowywane bez ojców? Fajnie że są łatwe i wgl ale taki nie jest ideał kobiety.

Masakra człowieku, Ty zawsze tak generalizujesz, czy po prostu jedyni ludzie jakich znasz to z internetowych memów na tagu przegryw?

"gwałt" w małżeństwie xD

To jest dla Ciebie śmieszne? Dyskutuję z nastolatkiem, czy z osobą dorosłą? Tak, mąż może zgwałcić żonę, bądź na odwrót.
Proszę, pośmiej się jeszcze: https://kancelariapoprawa.pl/czym-jest-gwalt-w-malzenstwie/

trzeba by się zapytać