Wpis z mikrobloga

wskaznik dzietnosci swiadczy o tym, ze kobieta chce miec wiecej niz jedno dziecko. O czym ty mowisz?


@nobrain: https://www.money.pl/gospodarka/wspolczynnik-dzietnosci-2022-r-polska-wymiera-najnowsze-dane-nie-budza-watpliwosci-6902171402373792a.html

Wskaznik wynosi 1,26 czyli populacja się zwija (wymagane jest jakies 2,1 aby spoleczenstwo NIE wymierało czyli wychodzilo na zero). Mozna mowic, ze kobiety chca miec dzieci w spoleczenstwach afrykanskich, w zachodniej Europie to - delikatnie mowiac - srednio z tym https://www.cia.gov/the-world-factbook/field/total-fertility-rate/country-comparison/
  • Odpowiedz
Kiedyś ludzie traktowali poważnie małżeństwo, teraz ślub to taka impreza


@Aokx: chyba dla niej bo dla niego to bardziej jak proces Tomka Komendy
  • Odpowiedz
@przegryw162cm no jak ktos chce miec srednio wiecej niz jedno dziecko to przeczy twojej teorii, ze kobiety nie chca miec dzieci. moze nie chca miec dwojki albo trojki ale dalej chca wiecej niz jedno.
  • Odpowiedz
no jak ktos chce miec srednio wiecej niz jedno dziecko


@nobrain: 1,26 oznacza, ze wiecej kobiet ma 1 dziecko niz 2. Gdyby wiecej kobiet mialo 2 dzieci niz jedno to wskaznik dzietnosci wynosilby powyzej 1,5 a jest mocno ponizej 1,5. Powtarzam - mozna mowic, ze kobiety chca miec dzieci w spoleczenstwach afrykanskich gdzie wskaznik dzietnosci wynosi mniej wiecej 4, a nie tam, gdzie wiele kobiet ma 1 albo 0 dzieci.
  • Odpowiedz
@Aokx: no nie, zdrowa relacja to nie „zostawanie ze sobą dla czyjegos dobra czy obowiàzku etc.”. To nadal zakochanie (u niektórych zmienia formę, ale nadal jest ta ekscytacja), szacunek, miłość, wypracowane różne schematy wspólnego życia satysfakcjonujące dla obu stron. Wiem, że nie każdy tak ma i bywa źle, bo nie każdy układ dwóch osób jest do tego odpowiedni, ludzie też spotykają innych na różnych etapach życia i dojrzałości etc. To naprawdę
  • Odpowiedz
@Sh3rI0ck: Małżeństwo jest potrzebne kobietom, Facetom kompletnie na nic... Dawniej legalnie i nieobrazobórczo można było zamoczyć tylko w małżeństwie, teraz to brzmi wręcz śmiesznie...
  • Odpowiedz
@Aokx moja pokazała że jest #!$%@? dość szybko w ogóle mnie tym nie zachęca do oświadczyn. Jak myślę, że to już pora, to ona nagle wyskakuje z czym tak durnym z czyms tak wrednym, że aż mażę o zerwaniu
  • Odpowiedz