Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, byliśmy w restauracji w szóstkę i miło zapytałem kelnerkę, czy dałoby radę wymienić stolik, bo chętnie zaprosimy jeszcze kilka osób. Jak przyszli, to ta sama kelnerka poinformowała nas, że od teraz do każdego zamówienia doliczane będzie 10% dodatkowej opłaty. Zaprosiłem im klientów i cena mojego piwa wzrosła XDDDD
Zebraliśmy się i wyszliśmy ze scamowni
#zalesie #scam #warszawa
  • 110
Po prostu dla restauracji 10 osób jako jedna ekipa jest droższe niż 5x2 osoby w osobnych stolikach.


@slawek887: trochę #!$%@?, bo tak samo 3 osoby wydadzą więcej niż parka z dziećmi, a jednak dla kasjzojadów jest tańsze menu dla dzieci, a nie dodatkowa opłata za serwis. Pomijam już fakt, że stolik z dzieciakiem też się ciężej obsługuje. Koszenie baranów i tyle. Jakby obsługa grup się restauracją nie opłacała to by nie
@Operator_imadla inaczej ogarnąć 10x2 a inaczej 2x10. Jak tego nie rozumiesz, nie chodz do restauracji bo jesteś upośledzony :)
Przy 10x2 masz kosmicznie mniej problemów. Nie musisz koordynować zamówień, łatwiej kuchni to ogarnąc. Przygotować naraz 4 dania a 6 to już pewnie jest 2x trudniej a przy 10 osobach jest pewnie 5x trudniejsze. I za to płacisz te dodatkowe 10% co i tak nie odpowiada problemów które z tego wynikają i wcale
natomiast w oczy rzuca się cebulactwo i brak obycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@slawek887: brak obycia :D typie, mieszkam w dużym mieście, pierwszy raz o czymś takim słyszę, a regularnie chodzę do restauracji.
Januszerka po całości, dziwię się że tyle mirków plusuje taki wysryw.

Po prostu dla restauracji 10 osób jako jedna ekipa jest droższe niż 5x2 osoby w osobnych stolikach.


@slawek887: po pierwsze niekoniecznie. Po
Nie musisz koordybować zamówień, łatwoej kuchni to ogarnąc


@Loloman: serio, jaka jest różnica dla kuchni, czy zamawiane jest 10 dań wszystkie do jednego stolika czy 4 różnych?

Że niby muszą podać wszystkie 10 dania naraz? I za to miałbym dopłacać 10 %?
Na szczęście w moim mieście nie dopłacam tylko po prostu czasem ktoś dostanie później ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NieBendePrasowac serio nie rozumiesz?
Masz 4 stoliki co oznacza że jak wydasz dla jednych po 25 minutach a dla kolejnych np po 30 minutach a kolejnym po 20 minutach itd.
W skrócie nie musisz koordynować tego tylko np po 2 zamówienia na stolik. Łatwizna.
Przy 10 daniach musisz odpowiednio to zaplanować, dogadać pomocników itd przy okazji masz inne zamowienia jeszcze z innych stolików a tutaj będziesz musiał zając praktycznie wszystkich i to
@ZygmnuntIgthorn nie pracowałem w gastro, nie wiem jak wyglądają ich systemy i kasy.
Ale kiedyś widziałem komentarz że gdy goście dadzą znać na początku że będzie x rachunków to spoko, bo sobie na bieżąco obsługa będzie to rozbijać.
A jak rzucisz takie hasło na koniec robi się problem. Im więcej osób przy stoliku i w knajpie tym większy.
Ot cała tajemnica ¯_(ツ)_/¯
Opłata za serwis przy większej ilości osób przy stoliku jest starsza niż Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@robertx: To, że jakiś chory zwyczaj funkcjonuje od dawna, nie zmienia faktu, że jest chory.

natomiast negowanie samego faktu takiej opłaty to przejaw ignorancji i kompletnego braku znajomości tematu.


@slawek887: Lol. Knajpa sama sobie dolicza napiwek, a ludzie jeszcze temu przyklaskują, bo wtedy to są obyci. xD