Wpis z mikrobloga

Przedmieścia Frankfurtu vs przedmieścia Krakowa dziś. Dla niemca planowanie przestrzenne to standard i konieczność, dla polaka robaka to lewacki komunizm i zamach na wolność. Problemy i koszty generowane przez ten burdel? A kto by się tam przejmował, stać nas na bangladesz w środku Europy.

#100latplanowaniawpolsce #skyscrapercity #urbanistyka #architektura #polska #krakow #patodeweloperka #nieruchomosci #4konserwy #neuropa #bekazpodludzi
aei9077 - Przedmieścia Frankfurtu vs przedmieścia Krakowa dziś. Dla niemca planowanie...

źródło: planowanie2

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niemcy to myślący, dobrze zorganizowany i ciężko pracujący naród.


@afuera: aż tak bym nie szalał, RFN tak naprawdę zaprojektowany od podstaw instytucjonalnie przez Amerykę, gdy rządzą niemcy to mówi się o chorym człowieku europy np. wcześniej niemcy zaliczali tylko gigantyczne wtopy finansowe i kryzysy i próbowali się ratować wojnami światowymi. Ale faktycznie mit istnieje.
  • Odpowiedz
@aei9077: nie wiem jak to wyglada w Niemczech, ale planowanie przestrzenne powinno odbywać się na poziomie gminy/powiatu. Ale nie tylko jako zapis w MPZP, ale czynnie, przez wykup ziemi i scalenie działek, uzbrojenie terenu i późniejsza sprzedaż pod zabudowę. W Polsce niestety gminy/powiaty nie mają takiej możliwości. Mogą sporządzić MPZP i tyle. Każdy właściciel terenu może potem budować jak chce, w którą stronę chce. Każda droga dojazdowa w inną stronę,
  • Odpowiedz
@srgs: Już tłumaczę czemu w Gdańsku to tak patologicznie wygląda. Gdańsk historycznie był dużo mniejszy ale był otoczony wiochami które rozwijały się po swojemu i na swoje potrzeby. W poprzednim wieku te wiochy sukcesywnie wcielano do granic miasta a miasto nie nadążało z rozwojem infrastruktury. Niestety dla Gdańska nie były one pięknie zaplanowane i rozwinięte. A jak Gdańscy urbaniści i konserwatorzy zabytków na przestrzeni lat podchodzili do tematu? A tak,
  • Odpowiedz
@aei9077: zawsze widać jak się samolotem leci nad Europą gdzie zaczyna się prawdziwa cywilizacja. Niemieckie miasteczka i wsie są zabudowane na planie siatki/koła i są zbite. Każdy ma blisko do szkoły, do sklepu, wystarczą dwa przystanki i masz obsłużone większość ludzi w małej wiosce. Chcesz obwodnicę zbudować? Żaden problem. Natomiast w naszym chlewie cebulaki drą jape Jak rząd próbuje cokolwiek uregulować, nikt nie patrzy na to czy ciągnięcie 180km rury
  • Odpowiedz
  • 3
@srgs

@aei9077: to zobacz sobie jak wyglda srodek gdanska, caly #!$%@? domami jednorodzinnymi.

Gdansk to jest idealny obraz kompletnego zlania jakiejkolwiek estetyki i logiki.
Jedynym miastem w Polsce urbanistycznie uporzadkownyam jakie znam jest Gdynia.
  • Odpowiedz
No tak bo aktualnie przez te 30 lat to nam fantastycznie wychodzi


@ruda_stuleja: akurat tak się składa, że nam wychodzi - przez ostatnie 30 lat Polska bardzo się rozwinęła, infrastruktura drogowa również.

wyobraz sobie narzucić tej cholocie jakiś standard ogrodzenia, dachu czy elewacji, żeby dzielnica wyglądała
  • Odpowiedz
  • 4
@NieBendePrasowac MPZP się zmienia co 3 miesiące a narzucanych zmian nikt nigdy nie respektuje, bo nikt się nie odważy walczyć ze społeczeństwem, które uważa że jak to jest jego dzialka to może sobie tam nawet wysypisko śmieci zrobić.
Nikt padaczki nie dostanie poza tobą, po prostu tego nie rozumiesz i wpisujesz się w schemat polskiej estetyki, której zdecydowanie bliżej do romskich osad niż do szwajcarskich miasteczek.
  • Odpowiedz
Przedmieścia Frankfurtu vs przedmieścia Krakowa dziś.


@aei9077: te przedmieścia Frankfurtu to pewnie nowa, zaplanowana z góry przestrzeń, wcześniej albo nic tam nie było albo był las który wycięto. Przedmieścia Krakowa to zbiorowisko niewielkich wiosek pełnych chłopów małorolnych, którzy dzięki transformacji stali się właścicielami ziemskimi i zaczęli wyprzedawać swoje niewielkie poletka pod budowę domów miastowym.
Nasze wsie to było zbiorowisko niewielkich gospodarstw, budowanych często na granicy swojej roli. W Niemczech nawet
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac:Rozwój gospodarczy czy infrastrukturalny nie świadczy o dobrym planowaniu przestrzennym. Tak naprawdę to planowanie przestrzenne jest tym co strasznie polski rozwój ogranicza - chaos utrudnia inwestycje infrastrukturalne i mnoży koszty praktycznie wszystkiego.
  • Odpowiedz