Wpis z mikrobloga

Przerabiał ktoś zmianę psychiatry? Można iść do nowego jakby na testy ? Mam wrażenie, że z moim psychiatrą kręcę się w kółko, jeśli chodzi o leki. Jak trafiłem do niego z dobre kilka lat temu , miałem ogromne problemy z depresją, nerwicą. I w sumie to tylko momentami miałem dobre leki, a potem wszystko jakby przestawało działać i brałem je bo brałem ale nie czułem się o OK. Największy mój problem aktualnie to, prokrastynacja spowodowana też lekami, po prostu 3/4 czasu nie chce mi się nic robić, chociaż planuje i tak dalej, a w końcowym etapie mam ataki paniki, nerwicy i wtedy faktycznie na tych lekach czuję się ok. W sensie gdy jestem cały z nerwicowany i wezmę leki, wtedy czuje się normalnie nie zamulony. Poruszałem kilkrotnie ten temat z psychiatrą, to twierdzi że to na 100% depresja, na pewno nie adhd, ptsd czy coś innego bo na pierwszej wizycie nie poruszałem tego wątku. Mówiłem, że na 1 spotkaniu to ja byłem cały zestresowany, znerwicowany i zalękniony więc nie brałem różnych rzeczy pod uwagę i teraz po psychoterapiach i tak dalej widzę też inne rzeczy. A lekarz że to depresja i elo, i w kółko tylko kręcenie się z lekami przeciw lękowymi, antydepresyjnymi ( typu schodzenie z dawką, zwiększanie dawki, potem znowu zmiejszanie,). Więc chciałbym po mojej wizycie, jak następną mam przykładowo za 3 miesiące, pójść do innego na próbę i zobaczyć, co zaproponuje. Czy muszę wtedy zrywać już z moim obecnym? Wiadomo leków bym nie brał podwójnie. #psychiatria #depresja #leki #psychiatra #ssri #zdrowie #medycyna #terapia #lekarz #adhd #nerwica #nerwicalekowa
  • 5
  • Odpowiedz
@lentilek: zwyczajnie nie zapisujesz się na kolejną wizytę do obecnego psychiatry (nie musisz z nim "zrywać") i idziesz do nowego. Tam opowiadasz jak długo się leczysz, co masz zdiagnozowane i co brałeś do tej pory
  • Odpowiedz
@lentilek
Mam teraz trzeciego (bo drugi zmienił placówkę) i cieszę się, że on już tylko jest od tego, żeby może coś pomoc, jeżeli jednak by mi się nie udało odstawić leków.

Pierwszy był moim w ogóle pierwszym psychiatrą i sam nie wiedziałem, jak to ma wyglądać, lecz teraz wiem, że raczej nie tak. Z kolei drugi okazał się dla mnie świetny z paru powodów (chodzi o depresję i teraz doceniam to, jak
  • Odpowiedz