Wpis z mikrobloga

Zrobiłem mocno na oko zdolność kredytową z kredytem 0% vs komercyjny. Wyliczenia mogą być błędne. Zrobiłem taką tabelkę gdzie sprawdzam maksymalną zdolność na dany próg 0% + dobranie kredytu komercyjnego na maxa. Po prawej wynosi rata na mc. Jeżeli weźmiesz komercyjny czy komercyjny+dotacja rata wynosi tyle samo. Tylko zdolność kredytowa rośnie. We wszystkich przypadkach nie brałem pod uwagę wkładu własnego, który może być różny ale powiedzmy tak jak w przypadku BK2% niech każdy doliczy sobie sam np. 200k zł.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie
acpiorundc - Zrobiłem mocno na oko zdolność kredytową z kredytem 0% vs komercyjny. Wy...

źródło: zdolność kredytowa

Pobierz
  • 10
@acpiorundc: po tych moich wyliczeniach nie widzę aby była jakaś pompa 50-100% r/r w górę. Zwiększy się zdolność ok. 20% na różnych etapach. Czyli masz zdolność dzisiaj na 50m2 +20% -> masz na 60m2. Chyba, że masz dzisiaj zdolność na 50m2 a z 0% masz mieć znowu zdolność na 50m2.
@acpiorundc: ktoś tu narzekał że dla pary 18k to w sumie mały limit. Nie wiem jak w Warszawie albo Krakowie ale biorąc pod uwagę że limity w większych miastach mają być zwiększone to w takim Wrocku wymiecie 95% oferty. Ten program zaorze wszystko dla kogoś kto miał pecha - urodził się za późno i np dopiero wybiera się na studia.

Wskaźnik zastępowalności pokoleń under 1.0 prędzej niż myślimy, dziecko (a raczej
wredny_bombelek - @acpiorundc: ktoś tu narzekał że dla pary 18k to w sumie mały limit...

źródło: 424908_zaorane

Pobierz
@wredny_bombelek wskaźnik zastępowalności pokoleń? Chyba wskaźnik dzietności. I on już teraz wynosi 1.18, a to tylko dlatego że bierze pod uwagę kobiety aż do 49 roku życia. Realnie jest już pewnie mniej. Tak samo jak w innych rozwiniętych krajach europejskich, a w azjatyckich już dawno poniżej 1.0
czyli para będzie mogła kupić 3 pokoje w wojewódzkim, ale ratka robi wrażenie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pamareum: co do zasady teraz taką parę dzisiaj też stać bez 0%. Więc jak kredyt 0% ma spowodować znowu wzrosty to taka para dzisiaj musi kupować na zwykły kredyt. Tylko tanie mieszkania się sprzedadzą w tym kredycie. Czyli mieszkania/domy w mniejszych miejscowościach. Tam gdzie wywaliło ceny już ciężko aby poszły