Wpis z mikrobloga

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wielką niechęć połączoną z obrzydzeniem czuję do militaryzmu i aparatu opresji z tym związanego.
Dla trepów i aparatu państwowego człowiek liczy się gdy jest zdolny do eksploatacji (później mają go gdzies). Teraz wielcy generałowie i inne trepy mówia, że wojna to sprawa każdego obywatela i urabiają społeczeństwo pod bycie niewolnikiem a przecież w czasie pokoju te same trepy żyją z naszych podatków, mają liczne przywileje społeczne i ekonomiczne. Dosłownie oni plują w twarz zwykłym obywatelom.
Mam bardzo głęboką nadzieję, że wojny nie będzie bo przymusowy pobór czy to w czasie pokoju czy to w czasie wojny to po prostu handel ludźmi/niewolnictwo. Ja chyba już wolałbym odejść z tego świata na własnych zasadach niż stać się niewolnikiem państwa/wojska bo to dla mnie byłoby wręcz pogwałcenie mojego czlowieczenstwa.
Może niektórzy uznają, że moja wypowiedź jest dość skrajna ale z perspektywy kogoś kto ceni indywidualizm i wolność jednostki do samodecydowania nie jest to nic kontrowersyjnego.

#pieklomezczyzn
#dyskryminacjamezczyzn
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 32
@Mavelleyn: Mam taaak saamoo jak Tyyy...
Zgadzam się tylko w kontekście wojny i wojska jako instytucji. Teraz urabiają ludzi pod wojnę (ustawa o obronie ojczyzny/obronie cywilnej), i widać to działa bo nie brakuje takich co się pod tym podpisują. Nie zgodzę się zaś z ostatnim akapitem.
Ale co do poboru to w wielu krajach Europy on występuje. Ostatnio Dania rozszerzyła go na kobiety.
@Mavelleyn: silna armia ma za zadanie przede wszystkim odstaraszanie wroga tak by właśnie do wojny nie doszło, gdy dojdzie to oni pójdą na pierwszy ogień, na drugi ci emerytowani a dopiero później ty. Także uderzając w nich uderzasz w siebie
silna armia ma za zadanie przede wszystkim odstaraszanie wroga tak by właśnie do wojny nie doszło


Brzmi to jak typowa mowa Orwella „Chcesz pokoju - szykuj się do wojny". Podejrzewam że OP właśnie chodzi o zapobieganie wojnom, a nie da się zapobiec wojnom finansując ciągle wojsko.
Na poziomie krajowym niemożliwe jest usunięcie wojska, bo to trzeba zrobić na poziomie globalnym.

.@n3ssunostaguardando Przecież ci co tak robią to właśnie geje. To czy ktoś
Ja chyba już wolałbym odejść z tego świata na własnych zasadach niż stać się niewolnikiem państwa/wojska bo to dla mnie byłoby wręcz pogwałcenie mojego czlowieczenstwa


@Mavelleyn: xD
gówno, czego nie rozumiesz. Gość nie ma jeszcze 40 lat, dostanie emeryture w wysokości 40% swojej pensji


@jutokintumi: myslalem że się jebnąłeś, czyli gość serio dostaje 2k xD

Skoro tak zajebiście w tym wojsku to czemu sam się nie zgłosisz? Każdy chce być wielkomiejskim postępowym specjalistą i uwaga, yntelygentem, co to pracuje umysłowo, powtarzam umysłowo, to wojsko ustala odpowiednie warunki, żeby armia istniała.

Uprzedzając rojenia o "mordo super-żołnierzach zawodowych którzy przecież