Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Temat to nie bait, ale często się pojawiał jak szukałem, tylko tu jest nieco inna konfiguracja. Zamieszkanie razem z różową, ale:

1.5 temu wziąłem kredyt i kupiłem stan deweloperski, wykończylem w fajnym standardzie. Poznałem różową ponad pół roku temu, obecnie ona wynajmuje mały pokój, nawet jak na Wawe to za duże pieniądze, takie czasy. Myślę powoli o wspólnym zamieszkaniu, różowa na pewno też, bo będzie jej się kończyć umowa na pokój. Przed podjęciem rozmowy, sam nad tym myślę jak to powinno wyglądać.

No i teraz jaki układ jest uczciwy Według Was? Dla mnie proponowane często przez różne osoby 50/50 samego media&czynsz to nie jest fair układ w tych czasach i cenach, teraz wynajmuje ona mały pokój, ja daje możliwości lokalowe, więc płacenie jedynie pół jego kosztów miesięcznych to nie jest dobre rozwiązanie. To jest raptem kilkaset złotych <500, a koszt wynajmu pokoju w Wawie to obecnie są zupełnie inne kwoty w krotnosc takiej połówki za czynsz/media.

1. Wprowadza się do mnie i jakąś część tego co płaci obecnie za pokój przekazuję mi, dzięki czemu bardzo dużo oszczędza, może mieszkać w dużym mieszkaniu i lepszym standardzie, a sama zyskuje lepsze warunki i oszczędza względem tego co teraz
2. Niby mógłbym wynająć to moje i możemy wynająć inne razem, ale to bez sensu, bo naprawdę standard jest zbyt dobry, żeby nowe mieszkanie wynająć. Wtedy przecież wyjdzie na to samo, bo finansowo to musiałaby jeszcze więcej dołożyć niż do tego pokoju co wynajmuje teraz, by wynająć taki standard jak tu mam. Różowa nie jest materialistka, za inne rzeczy chętnie rozlicza się 50/50, bo sama z siebie chce płacić za siebie, co jest zdrowe i mi się podoba.

Co uważacie? Jakaś część obecnej kwoty za jej pokoj- jest dla niej zyskiem, bo płaci taniej niż teraz za pokój i ma lepiej, zamiast płacić landlordowi to wpada ta część jej obecnego kosztu mi. Uczciwie?

#zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Szukasz partnerki czy współlokatorki? Czy jeśli z tobą nie zamieszka to coś stracisz lub zyskasz od strony mieszkania? Szczerze ci powiem, że mi by było nawet głupio na taki pomysł wpaść.

  • Odpowiedz
Ty chcesz z nią zamieszkać czy wynająć jej pokój?
Albo inaczej: gdybyście jeździli razem do pracy np. Twoim samochodem, to byłoby ok, gdyby ona tankowała 50% czasu, czy też liczyłbyś ją dodatkowo 30% ceny ubera, no i plus 30% ceny męskiej prostytutki, bo ma przecież Ciebie do towarzystwa w zestawie?
Z takim podejściem z nikim życia nie zbudujesz.
Chyba jednak bait. Jeśli nie to wyrazy współczucia dla różowej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: obyś baitował, nie można być tak #!$%@? żeby od swojej partnerki wymagać, żeby płaciła ci za to że mieszka w twoim mieszkaniu xDD
jak zapraszasz znajomych i zostają oni na noc, to też wystawiasz im rachunek jak za noc hotelową?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nigdy by mi nie przyszło do głowy brać kasę od dziewczyny. Jak mieszka ze mną, to dlatego, że jest zaproszona - na moich warunkach. To daje też twoja przewagę, bo w razie rozstania nic do niej nie należy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Aż ciężko uwierzyć w to co piszesz, czytając moje oczy były coraz szersze, ze zdziwienia. Nigdy nie spotkałam się z takim podejściem, ludzie raczej myślą odwrotnie, względem swoich bliskich. Chcąc dla nich jak najlepiej, dla mnie to też naturalne.
Jakoś nie czułam szczerości w tym poście, jakbyś sobie to wszystko wymyślił, do tego z tych słów przebija się ogromna niedojrzałość, jak u człowieka który nie ma takich doświadczeń, raczej
  • Odpowiedz
Aż ciężko uwierzyć w to co piszesz, czytając moje oczy były coraz szersze, ze zdziwienia. Nigdy nie spotkałam się z takim podejściem, ludzie raczej myślą odwrotnie, względem swoich bliskich. Chcąc dla nich jak najlepiej, dla mnie to też naturalne.

Jakoś nie czułam szczerości w tym poście, jakbyś sobie to wszystko wymyślił, do tego z tych słów przebija się ogromna niedojrzałość, jak u człowieka który nie ma takich doświadczeń, raczej jakieś wyobrażenia i taką chęć zaistnienia. Dlatego uważam, że to ściema.


@ignis84: to masz jakąś totalnie słabą wyobraźnię, albo mieszkasz w krainie pluszowych zwierzaczków gdzie wszyscy są super mili

no sorry ale realnie typek sobie rozkminia, że panna fajna ale nie jest może totalnie w niej po uszy zakochany więc chce mieć dobre ROI z inwestycji - on daje zasoby, ona sex, ale nie jest na tyle wybitny żeby nie liczył sobie od niej za pokój jak za
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @lutecki: @LaKarolina @localoca @Kouros @bukszpryt @ignis84 no dobrze, a gdybym to ja wprowadzał się do jej mieszkania - to za 400zl miałbym tam mieszkać, czyli pół czynszu?

@programista15cm @Dietetyq ja rozumiem w wieloletnim związku, ale to jest test żeby zobaczyć czy w ogóle mieszkając ze sobą będzie dalej w "porządku". No ciekawe co by różowe pisały, gdybym to
  • Odpowiedz