Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirasy mam dylemat w #pracbaza.
Pracuje jako #ph w dużej firmie z przemysłu budowlanego. Ogólnie robota lajtowa, ani razu żadnej spinki. Totalny chill.
Dostałem ofertę od firmy technologicznej też na #ph z podstawą 6500 netto (niemiecka firma, polski oddział) + premie 2-3 k netto/kwartal.
Przesłałem ofertę do prezesa w aktualnej i…wyrównali ją plus podwoili premie w stosunku do aktualnej (tutaj jest sezonowość branży, więc w zimę dużej różnicy nie ma ale latem tak). Podczas rozmowy bardzo mnie chwalili i są ogólnie zadowoleni.
Plusem w nowej firmie jest nowe autko klasy wyższej, luxmed, multisport, nowe środowisko i ogólnie pracownicy bardzo sobie chwalą. Rozmawiałem ze wszystkimi na dniu próbnym i chwalili sobie, minusem rzadkie bo raz na 2-3 tygodnie ale zdarzające się dwudniowe delegacje.
W starej robocie dodatkowo chcą w tandetny sposób okleić furę, trochę to #!$%@? będzie wyglądać - nie powiem. Jakoś nie wyobrażam sobie być jeżdżącym bannerem. Co byście radzili? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#korposwiat #pracbaza #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @barnej_zz nauki w nowej pracy dużo, produkt bardziej skomplikowany.
Ale też w CV napewno będzie to lepiej wyglądać oraz jest bardziej przyszłościowo. Perspektywy rozwoju? W obu słabe. Stanowiska obsadzone od dawna. W nowej coś wspominali o awansie na seniora po jakimś czasie.
@wykopkowy_brukselek w mojej sytuacji bez różowej i dzieci to spoko, bo zawsze coś można pozwiedzać dodatkowo z opłaconym noclegiem i i żarciem w knajpach.

@mirko_anonim: im większa firma tym więcej stanowisk i większe możliwości awansu.
Jeśli kasa ta sama to pomysł która firma oferuje więcej w perspektywie 3 do 5 lat. Czyli awanse podwyżki itd
Jak sam mówiłeś niwa firma ma dużo benefitow, więc mają dużo większy budżet. Ja obstawiam że nowa firma jest lepsza