Wpis z mikrobloga

liniówki, ipboxy, degresywny system podatkowy, brak testu przedsiębiorcy, odliczenia wszystkiego co się da i dalej źle


@Jacques-Pierre: Ilu tak robi? Masz dane? Bo to, że jakiś no-name w Internecie się tak pochwali to nie są dane. Choćby dlatego, że IT jest najczęściej na ryczałcie a nie liniówce.

To teraz jeszcze dane. W Polsce mamy ok. 2,2 mln małych firm z tego ok. 1,5 mln (tak milion pięćset tysięcy) małych firm, których
W przypadku osób na JDG dostają kosiniakowe od państwa jednocześnie nic nie płacąc chorobowych bądź ewentualnie podwyższają składki przez jakiś czas by wyłudzić potem macierzyńskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Herubin: Chorobowe jest spięte z resztą składek - trzeba zapłacić bardzo wysokie składki na emeryturę i rentę by Państwo łaskawie pozwoliło ci zapłacić wyższą składkę chorobową. Nic dziwnego, że mało kto je płaci, skoro trzeba temu państwu dopłacić
płacą najniższą składkę to i jest gównoemerytura


@GoracyStek: czyli jak niższa stawka to mają dobrze, a jak niska emerytura to co z tego, mogą płacić więcej. Ot, logika ¯\(ツ)/¯
@Jacques-Pierre: co to za bzdury wklejasz? Najpierw mówisz o podatkach, a teraz włączasz składki na ubezpieczenia spoleczne. Przecież to są 2 różne rzeczy.

Ubezpieczenia społeczne to odzielna sprawa. Płacimy różne składki za taką samą, konkretną, usługę. Uzaleznianie ceny usługi od wysokosci dochodu nosi znamiona dyskryminacji i ogolnie jest bez sensu. No chyba, że jesteś z tych co chciałby, aby bardziej majętny kolega płacił za twojego lekarza...
@bomba4: Nie wina ludzi na B2B, ze są gówniane pensje i firmy ci proponują albo uz/uop na głodówce albo B2B. Każdy chce jakoś żyć, a nie biedować. B2B to nie tylko senior devops 30k. Ja znam na B2B zwykłych pracownikow co maja na fakturze 4, 5,6k. Wielu wolałoby nawet mieć uop, ale nie ma takiej możliwości. Czyli interes wyglądałby wtedy dla nich tak, ze wszystkie minusy B2B + gowniana pensja. A
@Greg36: Jak Ci nie pasuje prawo w Polsce zawsze możesz #!$%@?ć ;)


@bomba4: Spoko, to zawinę działalność i emeryci łącznie z bezrobotnymi będą pracować na narodowy dobrobyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trololo55 Mówiłem o regresywnym/degresywnym systemie podatkowym, przez co rozumie się w literaturze całość obciążeń podatkowo-składkowych, a nie same podatki.

Etatowcy płacą swoje 9% niezależnie od tego czy zarabiają minimalną czy 20k. Dlaczego psiembiorcy mieliby tu być traktowani inaczej? Chociaż wiem - to wykop, czyli miejsce gdzie darwinizm społeczny to mainstream, a pojęcie dobra wspólnego to stalinizm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jacques-Pierre - @trololo55 Mówiłem o regresywnym/degresywnym systemie podatkowym, pr...

źródło: image_picker_4BFF841E-EEED-4776-9CD3-63AD408FCF13-59256-00000A2E61ED5955

Pobierz
@localoca: Ale ta zmiana powoduje że B2B będzie się się jescze bardzie opłacac w przedziale 10-20tys zł wiec jescze bardziej ludzie bedą wypychani w to

Policzyłem dla siebie i mi składka zdrwotona wzrosnie z 1,26 tys do 3 tys zł według nowych zmian. I tak spoko
@Jacques-Pierre: składka na ubezpieczenia to co innego niż podatek to po pierwsze. Po drugi jeżeli jedni są dymani bardziej, drudzy może nieco mniej, to rozwiązaniem nie jest dymać bardziej wszystkich. Postulowałbym raczej zaprzestanie dymania wszystkich.