Wpis z mikrobloga

Samochód mini 2009 r. Diesel Przebieg 220000.
Nie znam się na autach. Właściwie można mi wcisnąć wszystko. Mechanik 3 razy zmieniał zdanie, najpierw napisał łączny koszt 1640 zł (na moją prośbę) , później dzwonił że plus 800 za tłoki, a wieczorem, że auto jest do odebrania i 3 tys. (Po obniżce) . Wykłóciłam się i zapłaciłam ostatecznie tyle ile mnie informowali 2450zl. Czy ktoś kto się zna na tym mógłby spojrzeć czy nie dałam się oszukać 😩. Jestem zielona w kwestii samochodów. Mam wrażenie, że jak idzie kobieta to tym bardziej próbują naciągnąć.
#wroclaw #mini #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #machanik #diesel #auto #samochody #automoto
anamorfoza - Samochód mini 2009 r. Diesel  Przebieg 220000. 
Nie znam się na autach. ...

źródło: temp_file.png4461843384081900439

Pobierz
  • 192
@anamorfoza: generalnie 2500 to całkiem normalna cena 3000 delikatnie naciągane ale też tbh nigdy nie wiadomo ile jest w tym roboczo godzin. Samemu takie rzeczy zajęły by 10/20h, no i nie wiadomo na jaki częściach to składał przykładowo 150 zł za olej to dużo jak na jakiś najzwyklejszy ale mało jak na jakiś bardziej z segmentu 'premium'
@goferek też tak uważam, dzisiaj płaci się kupę kasy głównie za RBH. Taka regeneracja zacisków oznacza ich wyciągnięcie z samochodu, rozebranie, zakup odpowiedniego zestawu naprawczego, poskładanie i założenie na samochód oraz odpowietrzenie układu hamulcowego. Czasem nie wiele gorzej wychodzą nowe jakieś tam chinczyki, kolega tak miał w Golfie V, od dwóch lat jeżdżą i nie narzeka. Mycie silnika to też zależy co było myte i jak dużo poszły benzyny czy tam brake
@anamorfoza ciesz się że ktoś Ci te hamulce zrobił. Być może kiedyś brakłoby ci paru metrów żeby wyhamować przed dzieciakiem czy sarną. Jak były pokrywy zaworów wymieniane to pewnie cały silnik był w oleju, stąd tyle za mycie
@anamorfoza: jakie tłoki?
Regeneracja zacisków drogo. Podswietlenie tablic - jesli chodzi o wymiane żarówek to tez drogo, zrobilabys to sama za 15zl jak masz śrubokręt w domu. Ale po rabacie mysle, ze nie ma na co narzekać
@anamorfoza chciałbym zobaczyć zdjęcia jak wygląda ten umyty silnik ( ͡º ͜ʖ͡º) niektóre rzeczy wyglądają na mocno naciągane a prawie wszystkie na mocno zawyżone i mówiąc mocno myślę że realnie to wszystko co tam jest to powinno kosztować 1000zl mniej aczkolwiek ciężko to też ocenić bo są tam rzeczy dla mnie niezrozumiałe jak mycie silnika czy regeneracja zacisków gdzie nowe są tańsze od ceny tej regeneracji (
@Iandschaft Teraz za wymianę oleju mechanicy potrafią wołać 300 zł za samą robociznę, więc te 150 zł to jest dobra cena. Regeneracja zacisków imo drogo, w moim aucie mechanik wziął zdecydowanie mniej. @Gaboleusz 4 litry oleju to ma być dużo? XD Nie wiem ile akurat wchodzi do Mini, ale zazwyczaj w autach masz od 3 do 7 litrów... (Do mojego akurat wchodzi 4,5 btw.) @anamorfoza Mycie silnika zbędne, regeneracja zacisków drogo, reszta
@anamorfoza:

Zostałaś oszukana i tyle. Gdy mój zaufany mechanik trafił do więzienia i byłem zmuszony szukać innego, to za 4 tys. zrobiłem cały samochód (rozrząd, odma, wahacze, hamulce, przewody, oświetlenie, serwis, wymieniony tłumik końcowy), a i tak czułem pewne niezadowolenie ¯\(ツ)/¯

Po prostu pytaj rodzinę... brata / kuzyna / tatę / dziadka czy znają jakiegoś mechanika zaufanego bo masz trochę do roboty z autem i ktoś na pewno Tobie poleci... a
@anamorfoza: jakos tragedi nie ma .. jedyne do czego bym sie #!$%@? to do regeneracji zaciskow.. zestaw naprawczy kosztuje w granicach 100zl x 2 a nie jest to zadna skomplikowana operacja.. takie rzeczy to sa podstawy mechaniki i max 2 godziny roboty no i na filtrach tez sobie poprzycinal bo jak patrze teraz to np kabinowy 1 lepszy na allegro kosztuje 50zl a mechanicy maja w hurtowniach duze rabaty .. takze