Wpis z mikrobloga

#luxmed #afera #zdrowie #praca

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możliwości na umówienie się na wizytę w #luxmed. Dzisiaj moja dziewczyna odkryła, że przy kompletnym braku terminów na badanie jak się wyloguje z aplikacji i wejdzie na stronę niezalogowana jest masa dostępnych terminów odpłatnie dosłownie co 15 minut.
Zadzwoniliśmy na infolinię i kobieta tłumaczyła, że #luxmed wynajmuje gabinety lekarzom (lekarzom freelancerom XD), którzy działają poza pakietem.
Ja kupiłem pakiet od agenta, który przyjechał do mnie do domu i tłumaczył, że będę miał "PRAWO PIERWSZEŃSTWA". Czyli jak to on tłumaczył dzwoniąc na infolinię i podając te hasło dostanę szybciej termin lub wizytę w innej przychodni, za którą Luxmed pokryje koszty. Ostatnio zweryfikowałem to z panią na infolinii i oczywiście okazało się to wierutną bzdurą. Coś tłumaczyła że na infolinii ona widzi inne terminy niż w aplikacji i dlatego mogą się różnić ale prawo pierwszeństwa to w sumie nie istnieje.

Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed, które zbudowało bazę klientów z abonamentem po czym ścięło liczbę gabinetów i lekarzy dostępnych dla tych klientów i przełożyło dla odpłatnych? Na ten moment tak to dla mnie wygląda. Jestem #!$%@? bo miałem parę wizyt, które czekałem po 3 miesiące a łożę na to gowno regularnie co miesiąc 200 zł.
pejootl - #luxmed #afera #zdrowie #praca 

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możli...

źródło: image_picker_EF373565-FB8C-407C-9EF2-6667A11C1CA4-21432-0000054E9143890F

Pobierz
  • 233
Wg oficjalnych info w wyższym pakiecie widzisz więcej terminów, a w niższym np 70% dostępnych. Ja mam z pracy luxmed i np do ortopedy czy laryngologa idzie się dostać praktycznie od ręki, ale do fizjo już #!$%@? xD
Dobry jest do diagnostyki, sporo rzeczy można w ramach pakietu zrobić, jakieś usg, rentgeny na luzie bez czekania. Dosłownie dzisiaj dostałem skierowanie na rezonans i już mam na poniedziałek umówiony, także imo spoko.

Oczywiście
Nie umiesz szukać - jak nie widzisz terminów to umawiaj przez infolinię. Te terminy są wrzucane paczkami co kilka dni.

Na NFZ jest znacznie gorsza dostępność, nie oczekuj, że za 200 zł miesięcznie będziesz miał każdego specjalistę na zawołanie.
zaraz przyjdzie upośledzony konfederata i powie, że NFZ to gówno a prywatne firmy za 200/MSC będą ci leczyli raka


@soundboy: No bo na NFZ to niby masz terminy? xd I NFZ się utrzymuje z pensji tych wszystkich Mariolek i Mariuszów którzy zostawiają grube pieniądze w składce zdrowotnej a i tak chodzą prywatnie.
@pejootl #!$%@? tego luxmeda, priv opieka to już nie jest to co kiedyś i wolę #!$%@? raz w roku 200-500 zł na specjalistę niż płacić im comiesięcznie haracz za tak #!$%@? usługi
@pejootl: to jest mega oszustwo i działa to tak od lat. I nie dotyczy to wyłącznie pakietów pracowniczych, ale nawet kupując pakiet jako osoba prywatna od razu znikają terminy. Podobno uokik się zaczął tym interesować, ale pewnie przychodnie i tak znajdą lukę. A wiecie co jest jeszcze większym oszustwem? NFZ, na który miesięcznie muszę płacić ponad 1000zl a o terminach do specjalisty/na zabieg można pomarzyć.
@pejootl: to hasło to odpowiedni pakiet.
Siostra ze szwagrem sprawdzili. Jedno z nich ma jakiś niższy, a jedno wyższy. Termin na tego samego dnia do pediatry był u tej osoby z wyższym pakietem. Pakiet niższy miał termin za 2 dni.

Grillować nie ma co, bo teraz luxmed jest chyba niżej, niż nfz. To nie 15, 20 lat temu, gdy nazwa luxmed miała coś lux w sobie. Teraz są popłuczyny.
@pejootl ja polecam Allianz, nie ma żadnych problemów z terminami, a i placówek do wyboru jest sporo. Choć ja mam pakiet od pracodawcy, nie wiem jak to wygląda jak chce się samemu.