Wpis z mikrobloga

#luxmed #afera #zdrowie #praca

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możliwości na umówienie się na wizytę w #luxmed. Dzisiaj moja dziewczyna odkryła, że przy kompletnym braku terminów na badanie jak się wyloguje z aplikacji i wejdzie na stronę niezalogowana jest masa dostępnych terminów odpłatnie dosłownie co 15 minut.
Zadzwoniliśmy na infolinię i kobieta tłumaczyła, że #luxmed wynajmuje gabinety lekarzom (lekarzom freelancerom XD), którzy działają poza pakietem.
Ja kupiłem pakiet od agenta, który przyjechał do mnie do domu i tłumaczył, że będę miał "PRAWO PIERWSZEŃSTWA". Czyli jak to on tłumaczył dzwoniąc na infolinię i podając te hasło dostanę szybciej termin lub wizytę w innej przychodni, za którą Luxmed pokryje koszty. Ostatnio zweryfikowałem to z panią na infolinii i oczywiście okazało się to wierutną bzdurą. Coś tłumaczyła że na infolinii ona widzi inne terminy niż w aplikacji i dlatego mogą się różnić ale prawo pierwszeństwa to w sumie nie istnieje.

Jesteśmy wszyscy elegancko robieni w butelkę przez Luxmed, które zbudowało bazę klientów z abonamentem po czym ścięło liczbę gabinetów i lekarzy dostępnych dla tych klientów i przełożyło dla odpłatnych? Na ten moment tak to dla mnie wygląda. Jestem #!$%@? bo miałem parę wizyt, które czekałem po 3 miesiące a łożę na to gowno regularnie co miesiąc 200 zł.
pejootl - #luxmed #afera #zdrowie #praca 

Od jakiegoś czasu praktycznie nie ma możli...

źródło: image_picker_EF373565-FB8C-407C-9EF2-6667A11C1CA4-21432-0000054E9143890F

Pobierz
  • 233
@pejootl: zrezygnowałam z usług tej firmy po roku, kiedy z czterech specjalistów, do których chciałam się dostać udało mi się tylko do okulisty. Do pozostałych szybciej się dostałam przez NFZ (2-6 miesięcy czekania, ale przynajmniej to jakiś termin, a nie wieczne czytanie, że brak terminów, spróbuj za 2 tygodnie na coś dalszego, a za dwa tygodnie to samo).
@pejootl zależy jaką masz umowę, w sytuacji gdy w apce nie ma terminów, zadzwonisz na infolinię i też ich nie ma to powinni albo cię wysłać do placówki która z nimi współpracuje albo dać zwrot kosztów za wizytę prywatną w innej placówce (oczywiście o tej opcji nie usłyszysz od konsultanta). Dodatkowo istnieje coś takiego jak swoboda leczenia co pozwala na pójście do lekarza gdzie tylko chcesz a oni zwrócą hajsik (znowu odsyłam
@pejootl: Śmiesznie to wygląda kiedy się patrzy na te wszystkie pomysły prywatyzacji Służby zdrowia xd sam korzystam z obydwu typów i w prywatnej nie chce im się zapisywać na wizyty, doprosić się o badania jest tak mniej więcej 4x trudniej niż w NFZ (który z mojego doświadczenia sam strzela skierowaniami na podstawowe sprawy), ale napewno będą leczyć nowotwory czy choroby przewlekłe w zamian za stawkę kilkaset złotych tak jak twierdzą kuce.
@pejootl Po prostu dałeś się wyruchać agentowi i tyle xD

Ja korzystam z Luxemdu od 5 lat i już kilka razy słyszałem od lekarzy że mają ograniczona ilość wizyt abonamentowych a reszta jest dostępna "odpłatnie"
Dodatkowo fizykoterapia w abonamencie trwa 30 min a "prywatnie" 45 min.

A co do wynajmowania lekarza to jest w tym trivhr racji bo fizjo do którego chodziłem mówił że jak ktoś się zapisze poza abonamentem to oni
dzwon na infolinie i zapytaj czy masz cos takiego jak standard dostepnosci


@pejootl @Kubanczyk92: w luxmedzie takie coś istnieje - mam LuxMed i ostatnio miałem ten sam problem z terminami i doczytywałem - tylko dla najbardziej podstawowych usług 24h jak internista czy super podstawowe rzeczy. Dla kilku innych chyba 3 doby. A dla całej reszty specjalistycznych badań... właściwie brak jakiejkolwiek gwarancji.
Mam pakiet VIP i też nie mam terminów.

Na szczęście kosztuje mnie to 24 zł miesięcznie. I mam 500zł zwrotu za wizyty w innych poradniach na kwartał.

Luxmed i tak wypada najlepiej pod względem jakości lekarzy.
@pejootl: ale LM musi Ci podzlecenie o placówki współpracującej wystawic jeżeli nie znajdzie dla Ciebie terminu u swoich lekarzy (w zależności do jakiego lekarza chcesz się dostać). Nie wiem, czy akurat Twój pakiet to ma, ale ja korzystałem już m.in. z rezonansu (nie było terminu w ciągu 3tyg) i fizjoterapeuty. Jeżeli nie zależy Ci na jakims konkretnym specjaliście z LM albo nie chcesz korzystać z placówek współpracujących, to to poproś o
@pejootl: z luxmedem jest tak, że na najniższych pakietach traktują cie jak śmiecia ale na wyższych to nie dość że terminów więcej to jeszcze jak zadzwonię do opiekuna to umówi w ciągu tygodnia większość rzeczy na cito. A różnica w moim przypadku to było 100 zł miesięcznie XD tak wygląda dostępność u mnie, może jak ma się ginekomastię to przyjmują poza kolejką ( ͡º ͜ʖ͡º)
chaindenim - @pejootl: z luxmedem jest tak, że na najniższych pakietach traktują cie ...

źródło: IMG_7731

Pobierz
@pejootl: Zawsze wszystkim powtarzam żeby #!$%@? te wszystkie dodatkowe ubezpieczenia w cholere, weźcie się za siebie, zacznijcie uprawiać sport, trzymajcie odpowiednią dietę i ilość snu, a wtedy te wszystkie abonamenty są nic nie warte bo nie będziecie z tego korzystać, a na luxmedzie z raka i tak was nikt nie wyleczy.
@pejootl: bo Luxmed to gorszy NFZ nastawiony na zysk wymyślony na nowo dla ludzi, którzy się oburzają na myśl o wyzszej składce zdrowotnej bo wolą 'wolny rynek'. Dobrym uzupełnieniem tego są ubezpieczenia od utraty pracy albo niezdolności do pracy, które są tym samym co ZUS tylko prywatnym.

Zamiast doinwestować usługi publiczne buduje się równoległy, gorszy i mniej efektywny system, który i tak nie sprawdza się w żadnych podbramkowych sytuacjach.
@pejootl: Medicovery i inne to samo. Mogę tylko podpowiedzieć, że jak zadzwonisz na infolinię to zarejestrujesz się szybciej, albo ja będziesz sprawdzać 2 razy dziennie to coś się pojawi z dnia na dzień. Najgorsze jest to, że przez to nawet nie da się zarejestrować z sensownym wyprzedzeniem, tylko z dnia na dzień trzeba patrzeć czy czegoś nie rzucili jak za komuny.