Wpis z mikrobloga

@wash-and-go: robi to chyba trzecie okrążenie po internecie. Teraz zapytałem i dał mi odpowiedź raczej poprawną dla aut:

ciśnienie mieści się w zakresie od 30 do 80 psi (2 do 5,5 bar)
  • Odpowiedz
@Vimes: Dla aut ? Ja opony przy moim rowerze nawet do 6 bar pompuje. Tylko że inne ciśnienie będzie w górskim, miejskim rowerze a inne w szosowym.
  • Odpowiedz
@USER_303: Rower w porównaniu do samochodu ma tak małą moc, że ta odrobina komfortu jazdy poświęcona na zwiększenie ciśnienia się opłaca. Dlatego rowery pompuje się bardziej niż auta. Poza tym w opona samochodowa ma znacznie większą objętość.
  • Odpowiedz
@USER_303: to na ile sie powinno pompowac w takim zwyklym crossie ktorym jezdze glownie po drogach rowerowych albo chodniku czy ulicy? Zauwazylem, ze jak za mocno #!$%@? to czuje kazda wypuklosc i dupa boli
  • Odpowiedz
ta odrobina komfortu jazdy poświęcona na zwiększenie ciśnienia się opłaca.


@wiatr_w_polu: że co? Odrobina? :D
2 bary vs 4.5 bara to jak spanie na materacu vs spanie na kamieniach. Ja w crossie daję max 3,5 bara, cokolwiek więcej to dla mnie jakieś nieporozumienie, chyba że ktoś jeździ wyłącznie po asfalcie.

@ExtractVitae osobiście, radzę zobaczyć co jest na oponie i pompować blisko tej dolnej granicy.
  • Odpowiedz