Wpis z mikrobloga

UE chce wprowadzić zielony ład i dopuszczać produkty rolne z rynków, które nie mają takich samych regulacji, co będzie skutkowało kryzysem sektora rolnego i utratą bezpieczeństwa żywieniowego.

Co robi rolnik? Słusznie zaczyna protestować i naciskać na rząd, który jest przy władzy.

Co robi neuropek? Sugeruje, żeby protestował pod domem Kaczyńskiego, który nie rządzi.
Czy wy macie gwóźdź wbity w mózg? To normalne, że protestuje się przeciwko obecnemu rządowi, bo to on teraz za to odpowiada.

#polityka #protest #rolnictwo #bekazlewactwa
  • 32
@cordianss: ugorowanie pozwala też rewitalizować faunę- #!$%@? zapylaczy od których jesteśmy jeszcze bardziej uzależnieni niż od nawozów.

Samą metodę ze zmianą typu prawy znam, ale trochę nie wierzę w nienawożenie. W rolnictwie silną motywacją jest jednak chęć zysku.
I co z tego? Teraz rządzi PO, więc rolnicy protestują przeciwko rządowi

@cordianss: i jakby nagle przejął władze konfopis spowrotem to pochowaliby się w jamach.
Tyle wart ich protest
@dqdq1:

Rozwiązanie które proponuje unia to ugorowanie- rolnicy nie uprawiają żywności na części pola przez jeden sezon, kolejnej częsci przez następne. Metoda znana od setek lat, dla naszych dziadków naturalna i szeroko stosowana.

Samo ugorowanie miało dotyczyć tylko 4% gruntów jako ogólnie rozumianych obszarów nieprodukcyjnych, więc i tak ma niewiele wspólnego z typowym ugorowaniem znanym z tradycyjnej trójpolówki, gdzie przez jeden sezon nie uprawiano 1/3 pola. Zależy też, co przez ugorowanie
To normalne, że protestuje się przeciwko obecnemu rządowi,


@cordianss: raczej chodzi o to, żeby tego obecnego rządu za to nie obwiniać. A to właśnie robią. A potem znowu zagłosują na PiS i to jest rozczarowujące.
@cordianss: a nie wiem xd wiem że pisowcy politycy szczycili się tym, że są wspolautorami tego Zielonego Ładu. Rolnicy ich w ogóle z tego powodu nie rozliczyli. Mają tylko zakute w tępych łbach że złe rzeczy w UE=Tusk=Niemcy.
  • 0
@Tymajster: A ja wiem, że głosowali za zielonym ładem i są współwinni. Poza tym KO też się tym szczyciła i jeszcze byli tacy, którzy proponowali dalej idące regulacje. PO = PIS w tej kwestii.