Wpis z mikrobloga

UE chce wprowadzić zielony ład i dopuszczać produkty rolne z rynków, które nie mają takich samych regulacji, co będzie skutkowało kryzysem sektora rolnego i utratą bezpieczeństwa żywieniowego.

Co robi rolnik? Słusznie zaczyna protestować i naciskać na rząd, który jest przy władzy.

Co robi neuropek? Sugeruje, żeby protestował pod domem Kaczyńskiego, który nie rządzi.
Czy wy macie gwóźdź wbity w mózg? To normalne, że protestuje się przeciwko obecnemu rządowi, bo to on teraz za to odpowiada.

#polityka #protest #rolnictwo #bekazlewactwa
  • 32
  • Odpowiedz
@cordianss: w unii to muszą albo być opłaceni, albo niespełna rozumu. Pamiętają chyba jak za covida skończyło się wywalenie produkcji przemysłowej poza Europe, a oni do kompletu jeszcze chcą to samo zrobić z rolnictwem
  • Odpowiedz
  • 2
@thorgoth: I co z tego? Teraz rządzi PO, więc rolnicy protestują przeciwko rządowi. PiS jest winny, więc na niego nie zagłosują więcej, ale w takim razie jaki jest zysk z wyboru PO dla rolników? Ja widzę tylko minusy.
  • Odpowiedz
UE chce wprowadzić zielony ład i dopuszczać produkty rolne z rynków, które nie mają takich samych regulacji, co będzie skutkowało kryzysem sektora rolnego i utratą bezpieczeństwa żywieniowego.


@cordianss: nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale zielony ład tego nie dotyczy.
  • Odpowiedz
  • 1
@Tylko_Seweryn: Protesty antyaborcyjne są spoko, analogicznie jest z rolnikami. Hipokryzją jest niepopieranie jednego z nich.

@danob99:

nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale zielony ład tego nie dotyczy.

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że opisuję, czego dotyczy zielony ład.
  • Odpowiedz
@77023: w zasadzie europa może się sama wyżywić. Żywi też całkiem pokaźny kawałek świata. Czy naprawdę musimy niszczyć kontynent zeby sprzedawać za granicę? Teraz nawet nie możemy eksportować bo żarcia na świecie jest za dużo i ceny *wszędzie* (literalnie na całym #!$%@? świecie) spadły.

To wysokie ceny wywołane covidem i wojną były ewenementem.

Pomysł że większa podaż podniesie ceny oraz zysk to ekonomia voodoo. Produkuj więcej czegoś czego nikt nie chce
  • Odpowiedz
  • 1
@dqdq1: Aż dałem plusa xDDD
Myślisz, że rolnicy teraz nie zmieniają upraw co rok?

Europa powinna być niezależna od nawozów sztucznych których zuzycie tylko rośnie.

Super, w takim razie nie zalewajmy naszego rynku produktami z Ukrainy.
  • Odpowiedz
@cordianss potrafię tylko nie rozumiem po co protestują przeciwko rządowi który obecnie ich wspiera. Tusk sam mówi że ich protesty są uzasadnione.

Niech protestują przeciwko ładowi i PiS. A prawda jest taka że PiS się zainstalował w te protesty i zmienia jest w antyrządowe gdzie rząd jest partnerem rolników w przeciwieństwie do mafii pisowskiej
  • Odpowiedz
  • 1
@Krisskow:

po co protestują przeciwko rządowi który obecnie ich wspiera

Rząd rzucił im ochłapy, rolnicy chcą realnych działań.

Niech protestują przeciwko ładowi i PiS.

A najlepiej przeciwko komunizmowi, których niszczył Polskę przez lata. PiS nie rządzi, rozumiesz?

To nie jest protest przeciwko komuś, tylko za tym aby rząd zaczął działać.
  • Odpowiedz
  • 2
@Krisskow: Poplecznicy Tuska głosowali za zielonym ładem w parlamencie UE, napis "zielony ład Tuska" to figura stylistyczna zwana synekdochą. Czy to odpowiada na twoje pytanie?

@dqdq1 To nie używajmy nawozów przez rok? Czemu nakazywać ugorowania? Normalną praktyką jest, że jednego roku siejesz warzywa strączkowe, następnego łubin, żeby gleba się zrewitalizowała i nie nawozisz.
  • Odpowiedz