Wpis z mikrobloga

@tomilipin: Akurat okrucieństwem jest niezawieszenie takiego dzwoneczka. Koty domowe zabijają rocznie ponad 600 milionów małych ssaków i prawie 150 milionów ptaków. Dzwoneczek to szansa, że zwierzyna zostanie spłoszona.
  • Odpowiedz
Koty domowe zabijają rocznie ponad 600 milionów małych ssaków i prawie 150 milionów ptaków. Dzwoneczek to szansa, że zwierzyna zostanie spłoszona.


@daszek: i przy okazji #!$%@? kota, który nie wie, co się dzieje. Najlepiej trzymać koty w domu, skoro są domowe, to nie muszą wychodzić.
  • Odpowiedz
Akurat okrucieństwem jest niezawieszenie takiego dzwoneczka.


@daszek: okrucieństwem to jest narażanie swojego zwierzaka na utratę zdrowia lub życia - koty to zwierzęta domowe i nie powinny wychodzić same. Niestety, ciągle pełno debilnych właścicieli którzy wypuszczają koty, a potem znajdują je rozjechane lub ranne.
  • Odpowiedz
  • 8
@Ulic_Qel_Droma: @daszek Słuch kota jest około trzy razy bardziej czuły od człowieka. To tak, jakbyś wszystko słyszał 3 razy głośniej.
Zawieś sobie na szyję dzwon kościelny i najpie*dalaj nim przy każdym swoim ruchu, to przekonasz się co słyszy twoje zwierzę.
  • Odpowiedz
@tomilipin: Okrucieństwo wobec zwierząt xD Powiedział typ pewnie znad talerza ze schabowym lub rosołem z kurą

Bo biedny kotek będzie się źle czuł plaku plaku :(((( Samopoczucie kotka jest ważniejsze niż jakieś tam martwe zwierzęta endemiczne

Ale dobrze że poruszasz ten temat może ludzie się nauczą że kota nie wypuszczą się luzem
  • Odpowiedz
  • 9
@daszek To jest bzdura, że te dzwoneczki chronią ptaki i inne małe zwierzęta przed kotem. Podczas polowania koty poruszają wyjątkowo ostrożnie by pozostać niezauważonym przez ofiarę.Potrafi skradać się tak zręcznie, że dzwoneczek u jego szyi nawet nie drgnie. Dziwek dzwonka rozlega się w ostatniej chwili i zazwyczaj dla ofiary już jest za późno. Natomiast dźwięk dzwonka ma niedobry wpływ na kot zarówno fizyczny jak i psychicznych. taki dzwoneczek ma katastrofy wpływ na
  • Odpowiedz
@tomilipin: Człowieku, ale ja mam w piździe te koty i ich słuch. Trzymajcie sobie swoje srające za drzwiami sierściuchy w swoich własnych, śmierdzących kocim szczochem domach, bo jak dla mnie to one się nawet na pasztet nie nadają.

@kat-p Tak, mam nie wierzyć potencjalnym wynikom badań, natomiast mam uwierzyć jakiemuś randomowi ze strony ze śmiesznymi obrazkami i upośledzoną moderacją, w to, czy dzwoneczki coś dają, czy nie… I jak wyżej, w
  • Odpowiedz
  • 0
@daszek xD a bociany co roku #!$%@?ą miliony ton płazów i co? Obwiesić je dzwonkami żeby nie żyły zgodnie ze swoją naturą? xD
  • Odpowiedz
@cus_: Typie, ale nikt nie chce chodzić po sawannie i obwieszać dzikich kotów dzwoneczkami xD Domowe siersciuchy porównuje do dzikich zwierząt xD Nie rób kurtyzany z logiki, proszę Cię. A jak już tak bardzo chcesz, żeby dachowce żyły zgodnie ze swoją naturą, to wypuść swojego Benka czy inną Pusię na wolność na stałe, i obserwuj jak szybko straci swoje dziewięć żyć. Tak, natura kota to zabijanie ptaków, małych ssaków, sranie do
  • Odpowiedz
@cus_: oho, osobiste wycieczki od wściekłej juleczki xD Argumenty się skończyły, to trzeba zaatakować rozmówcę xD Nawet mi się już nie chce odpisywać na twoje kocie zaczepki. Idź być kociarą gdzieś indziej
  • Odpowiedz
@cus_ Jezu, co za idiotyczny argument. Nikt bocianów nie hoduje w domu, a po śmierci swojego bociana nie kupuje na jego miejsce kolejnego. Dlatego populacja bocianów nie ma takiego wpływu na środowisko jak kotów.
A ze koty mordują ptaki, płazy i inne małe zwierzątka, które im nie stawiaja oporu, to jest niestety fakt i największy minus posiadania takich zwierzaków. Sam uwielbiam koty i miałem wychodzące, ale jak się o tym dowiedziałem to
  • Odpowiedz
  • 0
@daszek po co ta agresja?😆 Nigdzie nie napisałam że jestem za wypuszczeniem kotów domowych na "łowy". Pokaż mi badania potwierdzające skuteczność dzwoneczków.
Tak, mam koty w domu. Mieszkam w bloku i w życiu bym ich nie wypuściła na dwór. Zgadzam się że koty zabijają dużo małych zwierząt, bo to leży w ich naturze ale to jest im nie potrzebne do przeżycia bo mają pełną miskę w chałupie. Natomiast inaczej jest z kotami
  • Odpowiedz