Wpis z mikrobloga

#kanalzero #aborcja
Ogladam sobie debate o aborcji. Dopiero 20min widzialem ale zaprosili 4 panie, ktore zamiast podpierac sie nauka mowia o swoich odczuciach xD

Pani Sojka mowi, ze dla niej dziecko jest od momentu poczecia ale moze tez byc od 1 dnia, 10, czy 12 tygodnia xD
Przeciez ma na to badanie naukowe, ktore mogla przedstawic i zamknac dyskusje https://wykop.pl/link/5190603/96-proc-biologow-przyznalo-ze-zycie-ludzkie-zaczyna-sie-od-poczecia, zamiast tego ona mowi, ze dla NIEJ zycie zaczyna sie wtedy i wtedy xD

Kanal zero do tej debaty nie wybral najostrzejszych olowkow. O CPK, czy mieszkaniach stala na duzo wyzszym poziomie.
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@falden: kogo mieli pytać o to kiedy zaczyna się życie? Aktywiszczow?
To, że życie zaczyna się w momencie zapłodnienia to jest oczywiste.z dwóch komórek, które się łączą mamy nowy twór - człowieka z unikalnym DNA
  • Odpowiedz
@93michu93:

Ale to nadal nie zmienia faktu, że to nie jest żadne badanie naukowe tylko po prostu przywołanie dominującej opinii (tak jak np. dominującą opinią wśród dziennikarzy sportowych jest uznawanie Lewandowskiego za najlepszego polskiego piłkarza ostatniej dekady).

Poza tym ,,początek życia'' i ,,początek uznawania za dziecko'' to wcale nie muszą być tożsame pojęcia. Jest to bardziej problem filozoficzny niż medyczny. Ciekawe, że nawet KK nie nakłada obowiązku odprawiania pogrzebów płodów po
  • Odpowiedz
  • 0
dorzucam życie bakterii. To też życiem stop antybiotykom!


@Olsea: wiadomo, ze moze z tego powstac czlowiek przeciez pani Zukowska cos takiego glosi wiec to musi byc prawda xD

Ale to nadal nie zmienia faktu, że to nie jest żadne badanie naukowe tylko po prostu przywołanie dominującej opinii (tak jak np. dominującą opinią wśród dziennikarzy sportowych jest uznawanie Lewandowskiego za najlepszego polskiego piłkarza ostatniej dekady).


@falden: oczywiscie, masz racje. Jednak gdybym
  • Odpowiedz
@93michu93: twoim kryterium było to, że coś może być życiem. Komórki nowotworowe czy zaśniad groniasty to też ludzkie dna. Unikalne!
A sam potencjał bycia człowiekiem to trochę mało, ja jednak wolę skupić się na ludziach - a więc kobietach, które nie chcą być zmuszane do realizowania tego "potencjału" i bycia chodzącym inkubatorem. Przeglądy takiego inkubatora kosztują. A i ciąża pozostawia swoje ślady na ciele na zawsze.
  • Odpowiedz
  • 0
twoim kryterium było to, że coś może być życiem. Komórki nowotworowe czy zaśniad groniasty to też ludzkie dna. Unikalne!


@Olsea: nie ma mojego kryterium to wiedza ogolnodostepna pochodzaca od biologow - ateistow, republikanow, demokratow itd.
jezeli z komorki nowotworowej wyjdzie ci czlowiek to tak, powinien byc chroniony prawne.

A sam potencjał bycia człowiekiem to trochę mało, ja jednak wolę skupić się na ludziach - a więc kobietach, które nie chcą być
  • Odpowiedz
@93michu93:

Biologia w żaden sposób nie rozstrzyga kwestii podmiotowości np. dwutygodniowego zarodka. Ok, to również jest forma życia, ale nie ma jednoznacznych przesłanek żeby taki zlepek komórek nazywać dzieckiem. Przypominam, że jakieś 20% zapłodnień kończy się poronieniami i to zazwyczaj już we wczesnej fazie ciąży.
  • Odpowiedz
  • 0
Ok, to również jest forma życia, ale nie ma jednoznacznych przesłanek żeby taki zlepek komórek nazywać dzieckiem.


@falden: Mozna nazwac zarodkiem, dzieckiem, czlowiekiem. To nie jest iniekcja, ja jestem czlowiekiem ale tez mezczyzna w srednim wieku, bede starcem (moze) itd.

Przypominam, że jakieś 20% zapłodnień kończy się poronieniami i to zazwyczaj już we wczesnej fazie ciąży.


@falden: i co to wnosi? Moglbym sprawdzic ilosc zgonow w wieku 85 lat i
  • Odpowiedz
@93michu93: argument odnoszący się do Hitlera i nazizmu z automatu powoduje przegranie dyskusji.

Co do nowotworów - naprawdę, jeśli mogłoby z tego "coś" wyjść co zabije oryginalną tkankę to dla ciebie warto tę osobę poświęcić dla potencjału?
Zamiast dać prawo do decyzji, tak kluczowej dla wielu kobiet, to ty wolisz to ograniczyć i spowodować, że zrobią to w warunkach dla nich uwlaszczajacych i mniej bezpiecznych. To na tym ci zależy -
  • Odpowiedz
  • 0
@Olsea: widocznie za malo poczytalas do czego moze doprowadzic dehumanizacja istoty zywej - kiedys Polakow i Zydow, dzis dzieci nienarodzonych.

Co do nowotworów - naprawdę, jeśli mogłoby z tego "coś" wyjść co zabije oryginalną tkankę to dla ciebie warto tę osobę poświęcić dla potencjału?


@Olsea: nie rozumiem tego chyba. Chodzi ci o to, ze jezeli z komorki nowotworowej powstalby czlowiek to mozemy poswiecic zdrowa komorke? Chyba tutaj to juz za
  • Odpowiedz
@93michu93: widząc lalkę "nienarodzone dzieci" już wiem, że z tobą nie ma sensu prowadzić dysputy. Serio, popracuj nad empatią z stosunku do ludzi, a nie "potencjalnych ludzi".
  • Odpowiedz
  • 0
@Olsea: no ja wiem, ze lewica nie lubi nauki i stad okreslenie potencjalny czlowiek. Naprawde zdanie 96% biologow cie nie interesuje? Przeciez 96% to pewnik, tak samo jak zapytasz lekarzy czy szczepionki powoduja autyzm to pewnie ze 4% sie znajdzie, ktore to potwierdzi.

Jeszcze wyzej napisalas o wyborze i mozliwosci decyzji - czy uwazasz, ze przymusowe szczepienia byly okej?
Bo wiesz, moje cialo - moj wybor.

Ale generalnie masz racje,
  • Odpowiedz
@93michu93: masz gdzieś to, że ten zakaz spycha aborcję w niebezpieczne dla kobiet miejsca. Bo ta aborcja i tak będzie. Jesteś naprawdę naiwny sądząc, że nie poradzimy sobie. Walka jest o to, żeby było zwyczajnie bezpiecznie. I to, że coś może być(...) - mało mnie interesuje. I mało interesuje osoby inteligentne. Liczy się to, co jest teraz, czyli kobieta z płodem e macicy, któremu nie chce poświęcać roku życia i zdrowia.
  • Odpowiedz
  • 0
masz gdzieś to, że ten zakaz spycha aborcję w niebezpieczne dla kobiet miejsca. Bo ta aborcja i tak będzie. Jesteś naprawdę naiwny sądząc, że nie poradzimy sobie. Walka jest o to, żeby było zwyczajnie bezpiecznie. I to, że coś może być(...) - mało mnie interesuje. I mało interesuje osoby inteligentne. Liczy się to, co jest teraz, czyli kobieta z płodem e macicy, któremu nie chce poświęcać roku życia i zdrowia.


@Olsea:
  • Odpowiedz
@93michu93: nie ma sensu nawet czytać twoich wypocin. Porównywanie gwałtu do prostego zabiegu, który nawet nie musi być chirurgiczny bo wystarczą tabletki?
I ty porownujesz gwałt, który niszczy psychikę kobiety i wymaga wielu lat terapii - tak jak niechciana ciąża powoduje depresję, a róży zakazie aborcji i braku dostępu do niej powoduje stres u niemal każdej kobiety kiedy okres się spóźnia - do aborcji?

Powiedz mi na co się leczysz?
  • Odpowiedz
  • 0
Porównywanie gwałtu do prostego zabiegu, który nawet nie musi być chirurgiczny bo wystarczą tabletki?


@Olsea: dla matki czy dla dziecka to prosty zabieg?
Rozumiem, ze piszesz tylko o kobiecie, tak? Jesli potem kobieta ma stres pourazowy czy jak to sie nazywa to rozumiem, ze nie bede jej musial oplacac leczenia z podatkow i wyleczy to sobie herbata z miodem?

I ty porownujesz gwałt, który niszczy psychikę kobiety i wymaga wielu lat
  • Odpowiedz