Wpis z mikrobloga

Ostatnio musiałem jedną rzecz załatwić w banku w oddziale. Było około 15 osób z czego jakieś 6/7 osób przyszło i chciało zamknąć konto z końcem marca. Wszyscy oni mówili z wschodnim akcentem/łamanym polskim. Czy ktoś może pracuje w oddziale i może to potwierdzić, że teraz więcej zamyka kont obcokrajowcom(Ukraińcom?) niż zakłada? Bo można zauważyć po coraz większej ilości mieszkań na wynajem, że imigranci wyjeżdżają dalej.

#nieruchomosci #banki #ukraina
  • 7
@acpiorundc: A jaki bank? Może od kwietnia jakieś dodatkowe opłaty/podwyżki wprowadzają? Ukraińcy to akurat umieją liczyć kasę i nie dają się tak dymać jak polaczki. Jak im coś nie pasuje to mówią baj baj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@acpiorundc: konta założone w niektórych bankach dla ukraińców były zwolnione z weryfikacji niektórych danych/dokumentów/adresów itp (poczatkowo w niektórych bankach nawet na okres roku)
W części przypadków tworzyło to problem dla Urzędów Skarbowych w pl i uk, bo nie były w stanie potwierdzić który obywatel to który (o kontach słupów na fałszywe dokumenty z Ukrainy nie wspomnę)
Teraz po roku robi się problem gdy trzeba te dane/dokumenty dostarczyć i okazuje się, że
@acpiorundc no nic, po prostu to czyni tę zmyśloną historię nieco mniej wiarygodną. Mogłeś napisać, że kolega pracuje w banku i opowiedział Ci o tym trendzie.
(chyba że to mBank, oni zaszaleli z opłatami ostatnio)
no nic, po prostu to czyni tę zmyśloną historię nieco mniej wiarygodną. Mogłeś napisać, że kolega pracuje w banku i opowiedział Ci o tym trendzie.

(chyba że to mBank, oni zaszaleli z opłatami ostatnio)


@PanKapibara: ja poszedłem do banku bo nie wszystkie rzeczy da się załatwić online też mnie to męczyło ale tak czasami jest. Dlatego pytam się czy to normalne jest, że tyle ludzi zamyka konto teraz czy to jakiś
@PanKapibara: nie jest koniczna, ale tak robi większość społeczeństwa (szczególnie ta niezaznajomiona z bankowością online), lub Ci którzy preferują przy okazji wypłatę środków (bo np nie chcą podawać danych innego konta lub nie chcą robić przelewu do banku z Ukrainy który może być kosztowny)