Wpis z mikrobloga

Czy leki bez recepty można kupować bez limitu?

Nie zawsze! (ʘʘ)

Są 3 substancje, których sprzedaż jest ograniczana i podczas jednej transakcji można zakupić nie więcej niż zezwalają przepisy.
Te leki to:
- pseudoefedryna - składnik tabletek i saszetek stosowanych na katar i zatoki
- dekstrometorfan - lek przeciwkaszlowy
- kodeina - składnik leków na kaszel i przeciwbólowych

Maksymalne ilości, jakie można zakupić jednorazowo określone są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Leki zawierające te substancje mogą kupić wyłącznie osoby pełnoletnie. Dlatego przy zakupie możecie zostać poproszeni o dokument tożsamości w celu weryfikacji wieku.

Za nieprzestrzeganie przepisów i sprzedaż większej ilości leku grozi kara finansowa. Jest ona nakładana przez WIF i może wynosić do 500 000 zł.

Zostaliście kiedyś poproszeni o pokazanie dowodu osobistego w aptece? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej ciekawostek na: https://www.instagram.com/dwa__fartuchy/

#dwafartuchywaptece #medycyna #ciekawostki #zdrowie #gruparatowaniapoziomu #apteka #leki #farmacja #infografika
dwa_fartuchy - Czy leki bez recepty można kupować bez limitu?

Nie zawsze! (ʘ‿ʘ)

Są ...

źródło: 20240316_072459_0000

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: No według mnie fakt, że ten narkotyk ma 4 plateau, jest niezwykle fascynujący. Było wszystko fajnie, dopóki się poruszałem pomiędzy 2 i 3, Jak raz trafiłem na 4te, tak była to moja ostatnia przygoda z tym narkotykiem. Zdecydowanie nie lubie nie pamiętać jak się mówi.
  • Odpowiedz
kodeina - składnik leków na kaszel i przeciwbólowych


@dwa__fartuchy: Pamiętam jak koleżanka z medycyny opowiadała, że wykorzystując wiedzę zdobytą na studiach wyekstrahowały kodeinę z tabletek i ją spożywały ( ͡° ͜ʖ ͡°) Efekt uboczny był taki, że jedna z nich przez dwa dni nic nie była w stanie zjeść przez zaburzenie ruchów robaczkowych ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Chrum_Master: sprzedaż nie jest ewidencjonowana. Jeśli ktoś Cię zapamięta, to może odmówić sprzedaży powołując się na argument podejrzenia użycia pozamedycznego danej substancji. Ale to już jest do decyzji osoby wydającej lek
  • Odpowiedz