Wpis z mikrobloga

  • 271
@Kempes "nie wiem, ale wg mnie jest przestępca, a jak sąd mówi inaczej to dlatego, że jest pełen komunistów" - odpowiedź doktora prawa, pana Kaczyńskiego na pytanie, czy każdy kto nie jest z PiSu jest zlym człowiekiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kempes jezeli kojarzycie lokale 666, 777, trzy cytryny czy pomarancze na ulicach to wiedzcie, ze ten pan chronil tego interesu i pytanie dla was czy branie pieniedzy z tego intwresu jest "legalne" i krystalicznie czyste jak ten pan sie przedstawia :)
  • Odpowiedz
@Mikrosoft: czyli uważasz, że osoby i podmioty oskarżone o przestępstwa nie powinny mieć prawa do obrony, bo branie pieniędzy od nich nie jest krystalicznie czyste?
  • Odpowiedz
@StalowyRoman: lol nie. Praca adwokata to udzielanie pomocy prawnej i dbanie o to żeby proces był uczciwy i zgodny z prawem. Za dużo telewizji się naoglądałeś.

Na marginesie tylko zwracam uwagę na Twój błąd logiczny: skoro sąd orzekł niewinność to adwokat bronił niewinnego, więc adwokat nie może skutecznie obronić winnego, bo sąd orzeknie, że jest winny. A skoro tak to nie da się obronić winnego i go uniewinnić :) logika pierwszy
  • Odpowiedz
@Vateusz23 masz rację, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Prawnikiem nie jestem lecz znam kazusy kiedy osoba dokonała jakiegoś czynu lecz nie została skazana zewzgledu na pracę dokonaną przez obrońcę. I o to mi chodziło. Pzdr.
  • Odpowiedz