Wpis z mikrobloga

@kapitan_pazur zauważ że gość nie pisze że wprowadziła go w błąd że zna corela tylko że wg niego i jej ma odpowiednie kwalifikacje i szybko opanuje program. To on podjął ryzyko jej zatrudnienia. A Corel to nie jest kasa fiskalna w Biedronce i dwa dni to za mało żeby zweryfikować czy ktoś go szybko opanował czy nie. Co innego gdy pracownik kłamie że coś potrafi a na dniu próbnym wychodzi że nie
Pewnie się chciało mieć za stawkę juniora jakiegoś seniora bo w końcu rynek umiera można wybierać w pracownikach i kto by to uczył niech inni się zajmują nauka ja mam POWAZNE przedsiębiorstwo, co prawda z giga rotacja pracowników bo niewdzięcznicy nie chcą robić za minimalna ale jednak!
@lorquu: Facet ma 100% racji. w małych firmach każdy ma swoją robotę i nie ma czasu na naukę. niech dziewczyna idzie do korporacji z tysiącem zatrudnionych/ Niech poświęcają jej czas. i śerodki - może ich na to stać? Cała Polska opluła tego faceta, bo Julka się obraziła.
gdzie w IT standard to miesiac na wdrozenie sie do zespolu i firmy XD


@piternet: Jest kasa, można się bawić w przyuczanie. Małych firm na to nie stać. masz znać swoje narzędzia i pracować.
Prawda jest taka, że znaczna część o ile nie większość przedsiębiorców w Polsce, jest właśnie taka jak pan Dariusz.


@Lambo994: nie tylko w Polsce. W UK też. Właśnie przez podatki, mimo Twojej "beki" z wykopków i przedsiębiorców. Do pewnego stopnia, takie januszerstwo to zasługa bandycko wysokich podatków w Polin. A teraz zobacz, jak to wygląda w UK - są niższe niż w Polsce, jak nie zarabiasz za dużo. :))
@lorquu: Pracowałem kiedyś z takimi, w ogłoszeniu jedno na rozmowie drugie, w zadaniu które mi wysłali trzecie a w pracy miałem robić i tak coś innego. Później mieli pretensje że nic nie potrafię i kłamałem na rozmowie.
@lorquu: nie kumam jak można zatrudniać nową osobę i od razu traktować ją na równi z osobami co pracują dłużej w danej firmie. No potrzeba czasu by się "dostroić". Ja sam corela znam jako tako, ale jakbym miał do niego wrócić, to pewnie trochę by mi zajęło by ogarnąć to upośledzone poruszanie się w tym szajsie. To tak jakby ktoś teraz mi podmienił klawiaturę z qwerty na qwertz i kazał pisać
@lorquu: #!$%@? u mnie w korpo miałem 4 MIESIĄCE na naukę, mój wkład w projekt był zerowy, firma dosłownie wykładała hajs na moją naukę, zarabiałem 9k na umowie o prace, jeszcze przy przedłużaniu umowy wszyscy podkreślali jak się cieszą że zostaję xD

Przepaść między tymi wyzyskiwaczami którym nowy SUV przyszłania cokolwiek w życiu a normalnymi firmami jest przytłaczający. Własnie dlatego nie doganiamy zachodu.
@MajorKusiol Tak, a 20 lat temu, gdy podatki były śmiesznie niskie a kodeks pracy obowiązywał tylko w teorii, co sprawiało, że nasi biznesmeni płacili 3-4 zł/h? Odkąd pamiętam nasze tuzy biznesu zawsze był biedne i od 20 lat przy każdej podwyżce minimalnej wieścili krach wszystkich firm w PL XD
@Lambo994: były śmiesznie niskie, ale państwo było w ruinie. A można mieć solidne państwo i niskie podatki - mnóstwo ludzi nigdy w życiu się nie złapie w 2-gi próg w UK, a mogą żyć jak królowie (no dobra, przed inflacją covidowo-ruską tak było) w porównaniu do Polaków, którzy sobie wypruwają żyły. A jak jeszcze by mieli jakieś hobby do dorobienia, by nie przepieprzać hajs na chlanie i nudę, to już w
@Lambo994 klasyka roszczeniowego lenia. załóż firmę i cały zysk rozdawaj pracownikom. Zaryzykuj całym majątkiem, zorganizuj pracę dla wielu ludzi i nic z tego nie miej. Przecież Julka musi się uczyć.