Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hejo wszystkim,
Robie sobie plan #garmin na półmaraton. Ostatnio biegłem "Bieg wytrzymałościowy". Udało się utrzymać 4:30-4:35 przez 30 minut a całościowo przebiegłem 12km w 1h z tempem 5:00.

Cel na półmaraton(jeszcze został miesiąc) to 1:45 czyli tempo właśnie poniżej 5:00.

W tą sobotę biegnę w godzinnych zawodach gdzie mogę sprawdzić sam siebie. Jaką strategię przyjąć?

1. Pobiec całą 1h tempem 5:00 co da jakiś pogląd na rozkład sił i możliwości przed półmaratonem?
2. Pobiec tempem 4:30-4:35 np 10km co da jakiś pogląd i punkt odniesienia swojego maksa na 10km (zostanie wciąż 15 minut biegu)
3. Plan szalony spróbować pobiec całą godzinę na 4:30-4:35 jako test?

Nie zależy mi na wyniku, bardziej zastanawiam się co mi da najlepszą informację o sobie samym przed półmaratonem i czy dam radę go pobiec w 1:45.

Co myślicie i dlaczego?

#bieganie #biegajzwykopem #maraton #polmaraton



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 1
1. Pobiec całą 1h tempem 5:00 co da jakiś pogląd na rozkład sił i możliwości przed półmaratonem?


@mirko_anonim: W sumie sprawdzenie się w każdej opcji nie jest głupie. Ale przyjął bym wariant spokojniejszy na początek i zobaczył jak z siłami w drugiej połowie biegu.

Ja pamiętam swoje pierwsze zawody w dystansie 12km. I chcąc rozłożyć siły na początku biegłem spokojniejszym tempem. I potem byłem zły na siebie, bo końcówkę byłem nawet