Wpis z mikrobloga

@markhausen: Dlaczego UOP ma wychodzić najtaniej?

Na UOP dostajesz dużo przywilejów, praw, bezpieczeństwo. I za to płacisz. JDG to mniej praw (typu płatny urlop), duża odpowiedzialność. I powinno się płacić mniej. Poza tym, rozwijanie JDG najczęściej prowadzi do zwiększenia skali, zatrudnienia pracowników, a to już realna korzyść dla gospodarki i warto to promować.
@WyjmijKija: nie, nie mają. Rozwiązaniem nie jest równanie w dół, aby wszyscy mieli guwno i #!$%@? owo, rozwiązaniem powinno być odciążenie uop'u, drugi próg podatkowy to farsa i idiotyzm, karanie ludzi za to że chciało im się chcieć. Tak samo składka zdrowotna procentowo, na jakiej ku rwa zasadzie? To ktoś kto zarabia więcej proporcjonalnie mocniej obciąża naszą beznadziejną służbę zdrowia? Nie sądzę. Jakby te kmioty i intelektualne pokurcze chciały coś polepszyć,
@BreathDeath: A jak mam klienta, który mi zapewnia roboty na 8-14h dziennie, robię dla niego projekt, projekt się kończy i szukam innego kontrahenta to "oszukuję" czy nie?
Projekty trwają różnie, od pół roku, przez rok, do kilku lat.

Po co ma mnie on zatrudniać jako swojego pracownika?
I co każde zagraniczne przedsiębiorstwo będzie mi musiało ichnią umowę o pracę wysłać? xD

Jestem niezależnym konsultantem i pomagam jego pracownikom tylko i wyłącznie
@SuicideLeopard: B2B: brak urlopow, chorobowych, ZUS placisz czy masz przychody czy nie, nawet jak jest to "udawane" B2B to zwlaszcza teraz w IT jednego dnia masz prace, drugiego juz nie, bo jestes tylko expendable contractorem. Zawsze jest cos za cos. B2b jest korzystne kiedy wszystko w gospodarce idzie w gore, ale kiedy gowno trafia w wentylator nie masz zadnej ochrony jak na UoP
Na ryczałcie 12,5% obciążenia podatkowe i składkowe są proporcjonalne do tego co jest na minimalnej (czyli około 24%). Tylko, że na ryczałcie nie ma:
- urlopu
- okresu wypowiedzenia
- zasiłku
- chorobowego
- okresu ochronnego
- dodatków i urlopów rodzicielskich (na wychowanie dziecka)
- badań okresowych
- nie obowiązuje BHP
- nie obowiązuje kodeks pracy
W skrócie nie ma w ogóle ochrony pracownika. I należy pamiętać że slogan, że "biedni płacą
spoko, tylko niech najpierw sie zajma KRUSem, gornikami z 17 miesiecznym kalendarzem,


@chaosrising: Martwisz się, że górnicy uciekną z UOP na B2B i będą w dwunastu wypłatach mieć więcej niż w dwudziestu?

wszystkimi Mietkami ktorzy robia wielkie oczy jak prosisz o fakture, bo oni sie tylko gotoweczka rozliczaja, ich firmy of 15 lat generuja straty ale Porsche w "lizingu" stoi na podworku ;)


@chaosrising: musi cię boleć że korpo nie
@jamtojest2:

Dlaczego UOP ma wychodzić najtaniej?

Na UOP dostajesz dużo przywilejów, praw, bezpieczeństwo. I za to płacisz. JDG to mniej praw (typu płatny urlop), duża odpowiedzialność. I powinno się płacić mniej. Poza tym, rozwijanie JDG najczęściej prowadzi do zwiększenia skali, zatrudnienia pracowników, a to już realna korzyść dla gospodarki i warto to promować.


Ponieważ obecne stawki np. składki zdrowotnej są uzależnione od zarobków, bez żadnego górnego progu (podstawa nie jest ograniczona
@markhausen: To wszystko prawda (może z wyjątkiem tych korzyści pod koniec, bo to nadal skutek większego ryzyka), ale w takim razie trzeba poprawić sytuację w przypadku wyższych wynagrodzeń na UOP, z nie dojechać przedsiębiorców. Szczególnie, że patrzysz na tych wypchnietych na JDG, a przepisy dotyczą wszystkich. Dziś koszt JDG już teraz jest wysoki dla drobnej firmy, a ma być jeszcze wyższy? To co ma motywować ludzi do podejmowania ryzyka?