Wpis z mikrobloga

@xx-krzysiaczek-xx

@mbasasello: Gdzie się inwestuje takie kwoty? Bo przeważnie lokaty, konta oszczędnościowe mają górny limit na 100-300k.

Dodatkowo bfg to 100k euro, więc jak się bezpiecznie trzyma taką gotówke - rozdziela na 10 banków? :D


Nie wiem, Panie, jakbym miał 5 baniek na inwestycje, to bym nie siedział na wykopie 🤣
A poważnie, to myślę że jest wiele instytucji, które w tym pomagają.
@FuckYouTony:
5.000.000 PLN w gotówce ofc 5.000 tygodniowo to 260 tys rocznie. Wychodzi 19 lat. A gdzie inflacja. Nie mówiąc o tym, że te 5 milionów może se wrzucić w obligacje, albo nieruchomości i mieć z tego zysk miesięczny/roczny.
@FuckYouTony: to pytanie jest durne, bo dopiero po 21 latach przebijesz te 5 mln, które dostałbyś od razu, a nie masz gwarancji że dozyjesz, no i przecież nawet jakbyś dał na oszczędnościowe np 4 mln to z odsetek masz więcej, bo 20k na miesiąc przy 6% w skali roku.
@FuckYouTony: 5 mln
za 5k nie wyżyje i dalej będę musiał pracować - może będę mógł obniżyć wymagania ale nadal.
5mln - spłacam kredyty, inwestuje w różne rzeczy - bo kasę na przeżycie jakichś 2 lat mam albo więcej, zaczynam inwestować czas w pracę swoich marzeń która ma 2 lata na zaczęcie przynoszenia dochodu jakiegoś