Wpis z mikrobloga

Jakie wyjście z biedy jest trudne. Po rodzinie nie będę miał niczego. Muszę sam zadbać o swoją przyszłość. Podstawowa rzecz potrzebna do spokojnego życia to oczywiście własna nieruchomość. Rzecz podstawowa, a zarazem najtrudniejsza do zrealizowania. Człowiek, który w jakiś sposób otrzyma mieszkanie żyje na całkowicie innym poziomie trudności wręcz można napisać że jest to życie na kodach.

Co z tego że człowiek oszczędza przez lata jak później musi włożyć to we wkład własny, wyzerować się z oszczędności i wziąć drugie tyle lub nawet więcej w kredycie na przynajmniej kilkanaście lat. W swoich najlepszych latach życia 25-45 człowiek jest uwiązany do comiesięcznego oddawania kilku tysięcy złotych tylko po to żeby miał dach nad głową. Na starość dopiero się uwalnia od tego chorego systemu.

Nie wiem to wszystko jest bez sensu. Jak chcesz wyjść z biedy to tak naprawdę to dopiero twoje dzieci będą mogły mieć normalniejsze życie i jeśli niczego nie zepsują to dopiero twoje wnuki będą miały w pełni normalne życie.

#przegryw #kredythipoteczny #nieruchomosci #bieda
  • 31
@FedoraTyrone: No np. brat na farcie bo mieszkając z rodzicami nie płacił za nic z żoną, potem dostali po babce dom z ogrodem w wojewódzkim i sprzedali kupując w stanie surowym plus działka. Brat zwykły robol ale kuzyn ogarniał papiery i kumaty plus na robocie się znał więc razem robili fuchy po robocie i miał 17 k na łapę łącznie a to było z 15 lat temu. Spłacił kredyt w moment
@FedoraTyrone: Takich to my nigdy nie dogonimy, bo trzeba zdobyć lepszy zawód potem zanim coś założysz albo pojedziesz za granice i tam coś zrobisz, język itd... A samemu ciężej niż w dwójkę z babą normalną. Kaplica ( ͡ ͜ʖ ͡)
Czyli perspektywa taka że, musisz stary zbierać w obecnej pracy żeby wydać na papiery, naukę zawodu żeby pracować gdzie indziej i od zera znowu gromadzić kasę
@FedoraTyrone:

twoje wnuki będą miały w pełni normalne życie.


Tylko tutaj dodam że, rząd zrobi tak żeby nikt tam się nie dorobił bez farta jak u brata.
Dziadek którego nie znałem po 2 wojnie został cieślą a wtedy w #!$%@? zarabiali z 2-3 razy tyle co normalnie ludzie i w delegacje śmigać również do DE. I zgadnij zrobili denominację a uzbierał 500 koła a wtedy to w #!$%@? było przed denominacją
@FedoraTyrone: Teraz pomyśl że, nabrałbyś kredo chatę wyszykował np. dom zamiast w bloku i UE każe ocieplić albo piece zmieniać bo karę. Albo byś zachorował tracisz pracę i #!$%@? chatę zabierają bo nie płacisz i elo pięć dwa zero nie masz nic jak żyjesz samemu bo nie ma kto pomagać spłacać. Lądujesz w śmietniku XD( ͡ ͜ʖ ͡)
@FedoraTyrone ale o co bóldupisz? Miej pretensje tylko do swoich rodziców i dziadków, że ci nic nie zostawili xD
Oni też kiedyś mieli wybór się dorabiać ale najwidoczniej gen biedy w rodzinie mocny, że tak jak ty teraz wtedy oni nie potrafili się ogarnąć.

No i to chyba normalne, że jak się umiera to zostawia się w spadku swój majątek. Nie po to ja teraz #!$%@? jak głupi żeby moje dzieci nie
człowiek oszczędza przez lata jak później musi włożyć to we wkład własny, wyzerować się z oszczędności


@FedoraTyrone: załóżmy, że przez dekadę 2013-2023 odłożyłeś 100 tys., po 10 tys rocznie. W 2020 miałeś 70k, a w 2023 pomimo tego, że dołożyłeś kolejne 30k i dobiłeś do 100k to dzięki skumulowanej inflacji w latach 2020-23 wynoszącej 32% masz mniej niż miałeś 3 lata wcześniej. Twoje 100k jest warte zaledwie 68k, czyli mniej niż
@FedoraTyrone ja jestem w tej samej sytuacji, a siostra sobie mieszka w mieszkaniu po rodzicach za free. Ale dzięki temu jestem dusi groszem i szybko odłożyłem na wkład własny. Rrso 8% bo wszystko mnie ominęło łącznie z kredytem2% ale cisnę po swoje, z każdym rokiem będzie lżej o ile zdrowie będzie odpisywalo cały czas.
Co z tego że człowiek oszczędza przez lata


@FedoraTyrone: doceń to że możesz pojechać za granicę i w kilka lat się spiąć i zarobić nawet na całe mieszkanie. Do 2004 tylko nieliczni mieli taką możliwość.
@FedoraTyrone: Emigruj z tego #!$%@?łu. Świat jest ogromny. Wbrew pozorom emigracja to coś więcej, aniżeli Niemcy, Holandia, Belgia i inne chłopskie kierunki. Dlatego w życiu warto się uczyć, a nie polegać na kraju i „uczciwości” XD Jak masz nietypowe umiejętności i języki to jesteś ktoś, a jak nie to typowa ofiara kartonowego kraju.