Wpis z mikrobloga

@konserwix najśmieszniejsze że Norwegia nie chce zostać światowym mocarstwem hubowym. Kasę mają ale sami idioci rządzą. Przecież z takiego hubu będzie latać cała Skandynawia, wyspy Brytyjskie i Kanada.
No i nie mówię nawet o miliardach z cargo!!!
  • Odpowiedz
@CheSlaw jaki sarkazm? Norwegia ma biliardy z ropy, spokojnie może zbudować największe lotnisko cargo na świecie.
Może Hiszpania, Francja i Włochy to najbardziej odwiedzane turystycznie miejsca na świecie, ale jak w Toruniu wybudują muzeum najsławniejszego Jana Pawła to pałeczkę przejmie Polska strong. No i nie musimy wspominać nawet o cargo!
  • Odpowiedz
norwegia, szwecja i finlandia nie mają nawet połowy liczby ludności polski. Piszesz o lotnisku cargo a potem o turystycznych odwiedzinach


@nieinteresujemnietozupelnie: no i co w tym się nie zgadza? w skali mikro - to częste zjawisko że jest więcej turystów niż mieszkańców - patrz: Barcelona
  • Odpowiedz
po co coś mieć? Lepiej nie mieć


@Nie_bo_ty: po co coś robić by tylko mieć?

Jak tam lotnisko w Radomiu? Jak tam blok elektrowni w Ostrołęce? Stadiony po Euro? pisowskie ławeczki? Izera?
To nie jest inwestycja za kilka milionów, ze jak nie wypali to się najwyżej zburzy.

idea CPK jest słuszna i dzialająca na zmysły, ale pamiętajmy w jakim kraju żyjemy i jak tutaj wszystko jest robione od dupy strony, albo
  • Odpowiedz
Ja lubię jak czasami się pojawia komentarz jakiegoś wykopka co importuje szajs do Polski i mówi, że już teraz ma wybór między Niemcami, a Polską (bez CPK) i wybiera Niemcy, bo tam jest zwyczajnie taniej zapłacić podatek. dx
  • Odpowiedz
@niegwynebleid Nie wiem może różnice między Polską, a Norwegią ma coś wspólnego z położeniem geograficznym Norwegii, zaludnieniem tamtych regionów i szlakami handlowymi?
  • Odpowiedz
@niegwynebleid Chyba jest rozważana też taka opcja. Ale wiesz że cpk to poza lotniskiem miała być też inna infrastruktura - w tym kolej? Fajnie by było mieć jak te cargo efektywnie dalej transportować z lotniska.
  • Odpowiedz
@emjot86 widziałeś szlaki samolotów? To nie baza morska.
Loty nad polską ograniczają dwa bardzo złe czynniki - Rosja i Himalaje.
No i Europa jest tak mała że nikt normalny nie leci z Londynu do Tokio z lądowaniem w Warszawie xD
  • Odpowiedz
@CheSlaw to niech robią kolej - jestem za. Na razie idzie fatalnie.
Przy czym ja nie jestem przeciw przeniesieniu Okęcia - jestem przeciwko propagandowemu misiowi za nasze pieniądze. A skoro zaczynali projekt pisowcy to na pewno już u podstaw jest debilny bo każdy pisowiec to albo debil albo złodziej (a najczęściej oba)
  • Odpowiedz