Wpis z mikrobloga

NR 232 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

The X-Files - Z archiwum X

Twórcy: Chris Carter
IMDb: 8.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0106179/
https://upflix.pl/serial/zobacz/the-x-files-1993
Gatunek: Dramat, Fantasy, Kryminał, Sci-fi

Historia dwójki agentów FBI, którzy prowadzą specjalną komórkę Archiwum X gdzie zajmują się sprawami nadprzyrodzonymi. Poza badaniem najdziwniejszych przypadków kryminalnych odkrywają też spisek rządowy o niewyobrażalnych konsekwencjach.

Czy polecam? Otwierającej muzyki Marka Snow chyba nikt nie zapomni jak pewnie niektórych potworów tygodnia. Widziałem wszystko ale dopiero po zakończeniu. W czasie kiedy wychodził nie zawsze mi się udawało obejrzeć odcinek na TVP2 a z czasem jak przybyło odcinków mitologicznych (o spisku rządowym z kosmitami) to straciłem rozeznanie i zdecydowanie wolałem odcinki “standalone”.
Po dziewięciu latach produkcji powstało 9 sezonów, w których zostały zawarte 202 odcinki. Dodatkowo, do serii wliczają się 2 filmy kinowe oraz sezony 10 (wyemitowany na początku 2016 roku) i 11 (wyemitowany na początku 2018 roku), w których zawarto 16 odcinków.

https://www.buymeacoffee.com/wladcamalp
WLADCA_MALP - NR 232 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

The X...

źródło: xfiles

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 21
@WLADCA_MALP zrobiłem sobie kilka miesięcy temu powtórkę wszystkich sezonów. I mimo archaiczności nadal się go świetnie ogląda. A zabawne odcinki bawią jeszcze bardziej niż kiedyś. Polecam.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Na podstawie opinii, które widziałem i słyszałem, jestem jednym z niewielu, ale... bardzo lubię postać Johna Doggeta. Dobrze napisana i zagrana rola. Wniósł jak dla mnie spory powiew świeżości do serii.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP Odcinki mitologiczne w pierwszych sezonach super, ale w kolejnych było już tak to pogmatwane i niesamowicie rozwleczone, że musiałem się dowiedzieć co dalej, ale cholernie mnie męczyło oglądanie końcówki
Dlatego finalnie dałem niestety 6/10
  • Odpowiedz
@Nemesh: Bardzo nierówny serial. Jak zacząłem oglądać chciałem dać 9/10. Klimat, tajemnice, kreacja postaci - fajowo. W trakcie oglądania ocena spadła do naciąganego 8/10. Jak doszedłem do odejścia Muldera w sezonie 7 czy tam 8mym ocena poleciała na 7/10 i dłuży się okrutnie. Zdecydowanie większe wrażenie robiło za dzieciaka. Ze staroci, które nie nużą, polecam Tales from the Crypt.
  • Odpowiedz
@Jocqelt zgadzam się, że jak odszedł Mulder to serial ogromnie stracił i prawda że są odcinki gorsze ale w końcu to tasiemiec, więc nie ma co się dziwić. Ale na ósemeczkę spokojnie zasługuje
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP jeden z moich ulubionych seriali, oczywiście obejrzałem cały ciurkiem gdy tylko była możliwość zrobienia tego przez internet ;). Nie jestem w stanie powiedzieć który odcinek jest moim ulubionym, bo zbyt dużo mi się tak bardzo podobało, że każdy mógłbym okrzyknąć moim faworytem ;). Na pewno najbardziej pamiętam "Home", "Bad blood", "How the ghost stole christmas", wspomniany już wcześniej "Tooms", ale chyba najbardziej mi wbił się w pamięć "Clyde Bruckman's Final Repose*
  • Odpowiedz
@DeathFromSandman: Ja już sobie daruję na wszelki wypadek ( _) Ale pamiętam, że straszny był jeszcze taki o wielkim tasiemcu xD i też o jakichś duszących grzybach, które wyrastały jakoś z krtani czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz