Wpis z mikrobloga

@G06DbT: chyba chodziło mu o to, że jak aktywujesz konto za pomocą swojego numeru telefonu, to zaczną dzwonić telemarketery z powodu wycieku/sprzedaży bazy danych wypoka.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jabol6000: parę razy sie zdarzyło, że dzwonił kurier Pocztex, bo miał dla mnie jakieś gunwo z Aliexpress, które zamówiłem za 9 zł 3 miesiące wcześniej i już zdążyłem zapomnieć. A przez to, że nie odebrałem to zostawił awizo i pojechał dalej.
  • Odpowiedz
@jabol6000: ja tam gdy nie czekam na paczkę nigdy nie odbieram za pierwszym razem połączeń z obcego numeru wychodzę z założenia że jeżeli to coś ważnego to zadzwoni jeszcze raz
  • Odpowiedz
@jabol6000: Prosta zasada: jak dzwoniącemu zależy to zadzwoni jeszcze raz. Spamerom zwykle nie chce się dzwonić ponownie a wszyscy znajomi mają do mnie kontakt w komunikatorach.
  • Odpowiedz
O ile razy googlowałem i wychodziło, że to spam. Jeśli coś jest głupie i działa, to nie jest głupie.


@F1A2Z3A4: w telefonach z androidem od razu pobiera z raportów i wyświetla wielki napis "podejrzenie spamu" i niżej opis np. "telemarketer"
  • Odpowiedz
@jabol6000: tak samo robię i jeśli to nikt znajomy to nie odbieram. Wszyscy którzy mnie znają wiedzą, że nie odbieram połączeń od nieznanych nr i żeby najpierw napisać smsa np "hej tu Maciek, kupiłem narkotyki, odbierz"
  • Odpowiedz