Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie wiem czy to jakiś początek wypalenia zawodowego (chociaż lubie swoją pracę), czy może #depresja , czy może po prostu problemy z koncentracją. Może mieliście coś podobnego i możecie pomóc?

Mam OGROMNE problemy ze skupieniem się na pracy i swoich zadaniach. Rozkojarza mnie dosłownie wszystko, niezależnie czy mam dużo roboty czy luźny dzień. Praca w #it typowo przy kompie.

Zazwyczaj wygląda to tak, że robie coś przez 2-3 minuty po czym odpalam nową stronę z głupotami , youtube, wykop i przeglądam przez 10-15 minut lub więcej. Potem cykl znowu się powtarza.

Moja produktywność jest tragiczna (ale wszystko 'dowożę' więc o prace jestem spokojny). Wiem tylko, że mógłbym robić więcej i lepiej się z tym czuć. Bo teraz dzień mam moralniaka że trwonię czas na nic.

Nie mam pojęcia czemu tak jest. Lubie swoją pracę, lubie swój projekt i ludzi ale mimo wszysrko wszystko dookoła jest ciekawsze i nie potrafię się na swoich zadaniach skupić. Podobnie jak z jakąś nauką przy kompie która w ogóle nie wychodzi (przy książkach tak samo)

Ograniczałem strony, nie wchodziłęm na wykop w ogóle (po 'upgradzie') ale zawsze się znajdowało coś innego. Niestety pracuje z domu bez możliwości zmiany, ale w przeszłości siedziałem kilka razy w kawiarniach z kompem i lepiej nie było.

Pomożecie jakkolwiek? Mieliście podobnie? Jakieś tipy? Na co uważać?

#pracbaza #praca #koncentracja #pracawit #zdrowie #zalesie #pomoc #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: mam ostatnio identycznie. Na razie:
- usunąłem konto na Twitterze;
- na Facebooka zamierzam wchodzić 1x dziennie;
- ustawiłem sobie 8 stron z newsami w Speed Dialu z założeniem, że będę wchodził tylko na nie;
- chciałbym też zrobić 30 dniowy detoks od Wykopu (ale bardzo ciężko mi się za to zabrać).

Generalnie na razie słabo mi idzie. Ale u mnie to powiązane z OCD.
@mirko_anonim: Czasami mam podobnie. Jednak jeśli jestem w biurze lub mam coś pilnego do zrobienia, to potrafię robić tylko pracę i nic poza tym. Moim zdaniem nie jesteś wypalony, ale jest to skutek przebodzcowania. Szukasz cały czas czegoś nowego - filmiku, muzyki, wpisu na wykopie, itp. W pracy masz na to czas, więc nie zauważasz tego problemu.