Wpis z mikrobloga

nic mnie bardziej dziś nie #!$%@?ło, niż programista (a ściśle świeżo upieczony absolwent informatyki) mówiący, że chce 10k brutto, a nigdy wczesniej nie pracował :) xd


@pearl_jamik: Ale rozumiem, że widełki w ogłoszeniu macie zaraz obok wymagań, żeby uniknąć takiej sytuacji, że przychodzi ktoś kto chce więcej niż jesteście gotowi za dane wymagania i doświadczenie zapłacić?

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
@JayCube: może i milion jeśli jest popyt/podaż. masz rację, że rynek zweryfikuje, jednak pracownicy nie potrafią zweryfikować widełek i strzelają 10k na start. A wystarczy prosty research zrobić junior developer polska. to takie trudne ?
@sruk pewnie mierzą tylko polskie firmy, sporo ludzi wyjeżdża zaraz po studiach za granicę do jakiegoś Googla czy innego Microsoftu i zarabiają sporo więcej niż 8k.
nie może na start zarabiać 10k, bo się może okazać, że nie umie ustawić spotkania w outlooku, #!$%@? wszystkich w zespole bo uważa, że jest nieomylna, nie umie współpracować z ludźmi (mając doświadczenie choć trochę pokazujesz, że umiesz w zespole pracować, bo cię nie #!$%@? po 3 miesiącach) bo nie umie sprawdzić dostępności ludzi


@pearl_jamik: co #!$%@? xD co to znaczy sprawdzić dostępności ludzi, w sensie statusu na teamsie, bo na
@pearl_jamik: dwa lata w gówno pracy żeby ogarniać e-maila? XDDD

XDDD do XD
Ja rozumiem typ miał zawyżone wymagania co do pensji ale zaś pisanie że musisz gdziekolwiek pracować żeby rozpocząć pracę na najniższym szczeblu to xd
w niektórych korpo taką stawkę dostają osoby bez doświadczenia i to jest standard,

Ale kumasz, że niektóre firmy tyle oferują


@cordianss: poproszę o link do tych ofert, do tego standardu :) tylko nie wysyłaj mi losowych ofert z justjoin.it gdzie jak w nią wejdziesz to nagle się okazuje że tytuł to "entry/junor" a w wymaganiach technologie na poziomie mida i po 3+ lat expa ( ͡° ͜ʖ ͡°
Ja robiłem 8 lat na budowie i mam 0 skilla i expa, jestem na pozycji it asystenta to nie mogę wybrzydzać i robie za dużo mniej niż 10k xD chcieli asystenta co mało wie, ale chcę się uczy to mają xD


@Limeade: przebranżawiałeś się przez studia czy samouk?
@pearl_jamik: To normalna stawka, minimalna to 4k+, średnia koło 8k, wiec na start w IT 10k brutto nie jest szałem. Firmy beda dążyły do modelu zachodniego, gdzie w korpo usa junior powiedzmy ma 80k$ rocznie, a experci 130k$. Spłaszczenie wynagrodzen i szklany sufit będzie coraz to bardziej zauważalny.