Wpis z mikrobloga

#kwadraty Oruxmap + Squadrats + Openstreetmap + WMS zdjęcia lotnicze

Jest też aplikacja francuska, ale jeszcze nie korzystałem: https://bouillard.org/kikourou/jjab/index.html

No a LocusMap to już chyba wszyscy znają. Tak czy siak, można wszystkie trasy planować z poziomu telefonu. Oczywiście telefon żre baterie, ale jak się wyłączy ekran i korzysta tylko z komend głosowych, to można tak przejechać 12 dni bez podłączania się do gniazdka. Ale trzeba ze sobą zabrać jeszcze powerbank 20 000 mAh, dodatkowo drugi powerbank na wszelki wypadek i panele słoneczne. Oczywiście całkowicie nie rozładowałem powerbanku i ładowałem jeszcze drugi telefon do robienia zdjęć i zegarek garmina do rejestrowania trasy.
albarash89 - #kwadraty Oruxmap + Squadrats + Openstreetmap + WMS zdjęcia lotnicze

Je...

źródło: Screenshot_20240305-110042

Pobierz
  • 16
@albarash89 to na tel? W aplikacji nałożone, Skąd siatka gmin, jest jakiś extention dla Chrome? Do tej pory korzystałem jedynie z kiwi+ standardowa wtyczka no i everytile
@Jnjjj Na oruxmap albo locus map. Wszystko co obsluguje wms. Wpisz w google wms Geoportal, powinna wyskoczyć stronka z linkami wms. Kopiujesz link i wklejasz do aplikacji. Lasy państwowe są na oddzielnej stronie.
tylko nie wiem jak ją uruchomić póki co


@albarash89: samo z siebie nie będzie działać, trochę się trzeba nagimnastykować - generalnie narzędzie zostało stworzone z myślą o użytkownikach francuskiego forum kikourou.net, więc trzeba się tam zarejestrować, następnie w prywatnej wiadomości podesłać namiar na siebie na stravie i squadrats do autora apki (BouBou27, zna angielski) i poprosić go o dostęp do aplikacji, następnie zostaniesz poproszony o przywitanie się z innymi kwadraciarzami w