Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kończę wieloletni związek z facetem, któremu odwidziało się ślubu i dzieci. Mam 28 lat, czuję się bezwartościowa i mam ogromną pustkę w sercu. Przygotowywałam się od 2 lat do macierzyństwa, czekałam bo najpierw lepsza praca, mieszkanie, stabilność. I jak juz mielismy konkretne plany kilka dni temu usłyszałam, że jemu instytucja małżeństwa nie odpowiada i dzieci też mieć nie chce, bo go ograniczą. Czuję się jakby ktoś wbił mi nóż w serce. Zawsze marzyłam o rodzinie, o dziecku lub dzieciach, którym pokażę że mimo wszystko ten świat jest fajny. Może nie jestem jeszcze taka stara, ale mam problemy, które mogą mi utrudnić zajście w ciążę. Teraz przeżywam dramat związany z rozstaniem i zanim zechcę kogokolwiek znowu szukać pewnie minie spro czasu i takim sposobem czuję, że może być już dla mnie za późno. Chciałam się tylko wygadać, bo wstyd mi nawet zadzwonić do rodziców.
#depresja #zalpost



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 248
  • Odpowiedz
Dałbym Ci 10 plusów jakbym mógł, pięknie podsumowane. W jakimś wątku kiedyś ktoś fajnie napisał, że jeśli dla kobiety ważniejszy jest nieistniejący człowiek, niż facet z którym jest od lat, to dobitnie to pokazuje jak bardzo takiej kobiecie na tym facecie kiedykolwiek zależało ¯\(ツ)/¯


@Zgrywajac_twardziela: ale co za bzdury piszesz.
Idąc tym samym tokiem rozumowania jak facet da mi w mordę to powinnam z nim zostać bo go kocham?

Przecież związek
  • Odpowiedz
@LovelyFox: taka, że jak chcesz mieć dziecko, a druga strona nie chce, to się rozstajecie. Parcie natomiast to robienie wszystko w tym celu - tak jak pajace, które zrobią wszystko byleby dostać swoje 5 minut w mediach. Jak macie pretensje, to stawiajcie otwarte i twarde pytania. Ja miałem niedawno parę spin ze swoją, powiedziałem jej że albo się podporządkuje (to jest temat, w którym nie ma kompromisów, jak w przypadku dzieci)
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: ale wiesz, że to nie ich wina, że mają antynatalistyczne poglądy? To jest właśnie skutek niedopasowanych związków w dużej mierze. Czyli takich jak OPka. Sorry, ale jak się nie układa, to dziecko jest najdebilniejszym pomysłem.
  • Odpowiedz
@MajorKusiol A ty czytałeś w ogóle wpis opki? Gościu po kilku latach dostał oświecenia zmienił zdanie i już dzieci i rodziny nie chce. Po drugie współczuję, jeżeli wszystko musi byc tak jak ty chcesz bez pojscia na kompromis oj jaki ty władczy XD rob tak dalej to cię w dupe kopnie, bo z takimi sie nie da na dłuższą mete. I dalej nie wytłumaczyłeś jaka jest różnica "robienie wszystko w tym celu"
  • Odpowiedz
@LovelyFox: nie w każdej sytuacji można iść na kompromis. Dzieci to jeden z tych tematów. Jeżeli tego nie rozumiesz, to masz pecha. Nie mam nic sobie do zarzucenia, bo w sprawach mniejszych zawsze ja wychodzę z chęcią kompromisu / zadowolenia obu stron. Zawsze też pytam swojej różowej przed podjęciem decyzji. Nie wiem, czy zwróciłaś uwagę, ale ja akurat OPki nie krytykuję. Czemu? Bo widziałem zbyt wiele sytuacji, jak było kompletnie na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mam półroczną córkę. Żona urodziła w wieku 38 lat, choć całe życie lekarze jej mówili, że nie zajdzie naturalnie w ciążę. Nie łam się, głowa do góry, masz jeszcze czas na wszystko.
  • Odpowiedz
@MajorKusiol Do realizacji? W sensie? Czy ty teraz krytykujesz to, że czekała z posiadaniem potomstwa aż sie ustatkuje? Robienie sobie dzieciaka nie mając do tego warunkow jest bardziej polackie niż nie robienie w takiej sytuacji. Żal mi twojej kobiety, że nigdy spełni marzenia zostania matką no ale jak sobie pościeli tak sie wyśpi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Krachu: a co w tym dziwnego, jakby biologicznie patrząc dobieramy się w pary w celu rozmnażania się, biologia cie tak dziwi? XD Owszem, mamy XXI wiek i już nie każdy stawka na macierzyństwo, ale jeśli dla OPki to priorytet to rozstanie się jest jak najbardziej rozsądne
  • Odpowiedz
@mirko_anonim widzę, że wielka miłość, jak chłop, który szczerze Ci wyznał, że nie chce dzieci leci z miejsca na śmietnik xD


@Krachu: i co w tym #!$%@? dziwnego? Skoro ją zwodził, nie mówił wprost o takich poglądach, tylko na samym końcu dopiero wyszło, że mają zupełnie inne oczekiwania co do życia, to co, może sobie adoptuje dla siebie dziecko albo będzie tkwiła w złej relacji? Co to za myślenie w ogóle
  • Odpowiedz
@elena-mary:

ale co za bzdury piszesz.

Idąc tym samym tokiem rozumowania jak facet da mi w mordę to powinnam z nim zostać bo go kocham?

Super porównanie ()
Otóż, w zdrowym związku, partner/partnerka powinna być zawsze na 1 miejscu, bo to z tą osobą spędzi się całe życie, a nie z dziećmi. Dzieci będą z rodzicami przez jakieś 25 lat, i pójdą na swoje, jak ktoś potrzebę
  • Odpowiedz
w zdrowym związku, partner/partnerka powinna być zawsze na 1 miejscu, bo to z tą osobą spędzi się całe życie, a nie z dziećmi.


@Zgrywajac_twardziela: to inny przykład. Jak ukochana powie, ze dostała oferte pracy i chce przeprowadzić się na Syberię to ty rozumiem, że potulnie rezygnujesz z pracy i jedziesz za nią w jakieś zimne miejsce bo tak? No może i byś tak zrobił z miłości ale czy potem byłbyś szczęśliwy?
  • Odpowiedz