Wpis z mikrobloga

#adhd #add #depresja #stanylekowe

Pytanie do wykopowych specjalistów. Od dłuższego czasu mam problem z koncentracją - idę do kuchni i zapominam po co i stoję jak kołek, robota też nie idzie.

Psychiatra mówi że to może być od depresji (faktycznie przy nawracającej depresji to możliwe), psycholog - że jak jest za długo lęk i depresja to jest problem z funkcjonowaniem (tu nie pamiętam nazwy, jakaś część mózgu).

Opinie które tu czytam są różne - jak to na wykopie.
1. Depresja jest objawem adhd (kilka osób mi sugerowało to), albo
2. Depresja is suka i mi rozjebuje mózg, chociaż biorę leki i nie mam żadnego wielkiego nawrotu.

Za tydzień idę na diagnozę adhd. Jak mi nie wyjdzie to co? Śmieciarka? Lobotomia?
  • 22
@Meeeh:
to może być właśnie depresja albo początki schizofrenii, celowałbym jednak w to pierwsze, przynajmniej lepiej dla ciebie żeby tak było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Meeeh:
UWAGA! moja opinia na podstawie mojej wiedzy, a ja nie jestem specjalistą:

Pytanie do wykopowych specjalistów. Od dłuższego czasu mam problem z koncentracją - idę do kuchni i zapominam po co i stoję jak kołek, robota też nie idzie.

1. Od dłuższego czasu, czyli od zawsze, czy od dłuższego czasu? Bo jeśli to drugie, to może powinieneś patrzeć w kierunku neurologa?
2. Może ta robota nie jest dla ciebie (nie
@Meeeh: depresja nie jest objawem adhd, depresja często występuje z adhd, ale nie mają żadnego związku. Życie z zdiagnozowanym adhd jest niebo lepsze niż z niezdiagnozowanym. Zatem jakbyś miał to da się z tym żyć :) trzymam kciuki za Ciebie ()
@Wierzbek dokładnie, zresz medi jak cukierki byleby móc się chociaż na chwilę na czymś skupić xD
@Kalifornix żeś się rozpisał, że Ci się chciało xD
@Meeeh ADHD to nie tylko jak mówili się przez lata "nadpobudliwość", a w dużej mierze deficyt uwagi. 70% osób z ADHD ma inne choroby/zaburzenia. Pierw idź na diagnozę, a nie szukasz ekspertów na wykopie ¯_(ツ)_/¯ jak ci wyjdzie ADHD to co? Nic. Będziesz brała kolejne leki (albo
@zielony_goblin: no tak samo ludzie piją kawę kiedy potrzebują być obudzeni tak człowiek z adhd potrzebuje czasem leku żeby być bardzo skupionym. Przedstawiasz to jak koniec świata, a tak nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Kalifornix @ZielonyGoblin
Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi! Dużo mi to daje.

Jeśli chodzi o czas - mam wrażenie że w kilka miesięcy nagle mi się mega pogorszyło i nie mogę ani dla siebie, ani po godzinach zrobić projektu. Mówiłam o tym psychiatrze ale jakoś tak nie było to dokuczliwe, aż z zewnątrz dostałam sygnał.

Generalnie to zawsze gubiłam rzeczy, nie mogłam i nie mogę sobie poradzić z bałaganem, zapominałam o dacie zdjęć