Wpis z mikrobloga

Czy Patecki wie co robi i jak powiedział, że sobie wejdzie na Everest to faktycznie mu się uda?
Nie wiem, nie znam się kompletnie na wspinaczce i górach, ale wejście na Mount Everest kojarzy mi się z czymś elitarnym, na co trzeba wiele lat przygotowań i wyrzeczeń.
#wspinaczka #alpinizm #gory #friz
  • 19
@Anty_Chryst: wtedy nikt by nie wchodził, bo każdy by musiał sam ogarnąc wszystko a tak kilkadziesiąt tysięcy $ i praktycznie cię wnoszą na szczyt (jeszcze musisz stać w kolejce jak do lekarza na NFZ) XD
@3dkm no już bez przesady, wiaodmo jest to niebezpieczne ale nie jest to niewiadomo jaki wyczyn, wystarczy przestrzegać ogólnych zasad ubioru i znać swoje możliwości i każdy wejdzie, największa część to koszty bo to nie jest kwestia 2k tylko 50-100k+
@Madziol127: taki szerp niosacy bagaze jak czesto w takim razie wchodzi na Everest albo moze inaczej - ile dni w miesiacu spedza na wspinaczce z jedna czy druga wycieczka?
Ciekawi mnie ile taki czlowiek zarabia bo nie dosc ze robisz za czyjegos tragaza to jeszcze w esktremalnych, zagrazajacych zyciu warunkach.
@Madziol127: o cholera.. na warunki Nepalskie pewnie duzo ale na Europejskie strasznie malo pieniedzy jak na tak niebezpieczna robote. Bardziej spodziewalem sie zarobków typu 100tys zł za wyprawę a takich wypraw np. 12 (tak jedna na miesiąc)