Wpis z mikrobloga

W sieci wrze bo gwałcie i morderstwie w Warszawie, szkoda tylko, że po raz kolejny wyciągane są nieodpowiednie wnioski.

Mówię teraz do tych, którzy ubolewają nad niebezpieczeństwem jakie czycha na kobiety. Kiedy w końcu zrozumiecie, że świat jest ANARCHICZNYM miejscem, a swojego prawa to możesz dochodzić dopiero przed sądem? To olbrzymia tragedia i wielka niesprawiedliwość dla wszystkich kobiet, ale ani państwo, ani prawo nie uchroni was przed niebezpieczeństwem.

Żadnym prawem i żadną kampania społeczną nie wyeliminujecie zła ze świata. Zmiana definicji gwałtu nie ocali nikogo. Świat jest zły i taki pozostanie.

Chcecie ocalić komuś życie? To zróbcie kampanię o tym, żeby nie wracać samemu, być podwójnie ostrzonym wobec nieznajomych i nie pić drinków nieznanego pochodzenia.

I zamknijcie jape z jakimś victoria blaming, bo dziewczyna jest niewinna i dokonała się potężna tragedia. Jak chcecie żeby takie sytuacje się nie zdarzały to musicie dbać o siebie sami/same.

#warszawa #gwalt #polska
  • 14
@slkt dałbym i pierdyliard plusów żeby to podbić.
Dzisiaj rozmawiałem o sytuacji z żoną i doszliśmy do tego samego wniosku. Świat jest #!$%@?ły. Lepiej zadbać o jakieś podstawowe środki bezpieczeństwa niż potem pluć sobie w brodę.
Moja żona nigdy nie wróciła z wieczornej posiadówy z koleżankami do domu sama. Albo ja po nią jechałem albo została odwieziona.
Ja #!$%@?, raz wracała późną porą z pracy i jakiś typ przyczepił się na trasie:
Jak chcecie żeby takie sytuacje się nie zdarzały to musicie dbać o siebie sami/same.


@slkt:

Ludzie jakoś nie wiedzieć czemu zapominają o efekcie skali i że wynaturzenia będą zawsze.
Przy naszym poziomie bezpieczeństwa w kraju (tak mamy bardzo bezpieczny kraj w skali świata) wprowadzenie dodatkowych rozwiązań systemowych to powolne kroki w wizję wielkiego brata.
No bo co moglibyśmy zrobić lepiej?
Monitoring z AI na każdym rogu?
@slkt: ktos mógłby coś podobnego napisać 50 czy 100 lat temu - że nie ma co wyciągać jakichś wniosków o poprawie bezpieczeństwa bo jest już dużo bezpieczniej niż w przeszłości i każdy powinien po prostu dbać o siebie. A jednak ludzie wyciągnęli takie wnioski jakie wyciągnęli i dzięki temu jest jeszcze kilkukrotnie bezpieczniej niż wtedy.
To zróbcie kampanię o tym, żeby nie wracać samemu


@slkt: Równie dobrze można zrobić kampanię o tym, by mieć milion złotych dniówki. Tyle samo w tym sensu.