Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wiecie co? Wypisuje się z tego wyścigu szczurów o klitkę 40m w wojewódzkim za prawie milion. Patrząc na ceny w Warszawie doszłam do wniosku, że nie potrzebuję do szczęścia tego wspaniałego, zatłoczonego miasta i wynoszę się do domku pod lasem na Roztoczu. Pakuję cały mandzur, sprzęt do pracy i w cenie kawalerki 18m w Warszawie będę miała dom z ogrodem i kawałek działki. Dzieci nie mam i mieć nie zamierzam, mam swoją działalność i pracuję zdalnie, adoptuje psa i układam życie od nowa na zadupiu 70 km od wojewódzkiego. A w razie czegoś wyjadę za granicę i ahoj przygodo ( ͡° ͜ʖ ͡°) z anonima, bo nie mam konta a chciałam się pochwalić, bo w głębi serca czuję że to dobra decyzja.
#nieruchomosci #roztocze #czujedobrze



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 94
  • Odpowiedz
@mirko_anonim #!$%@? coś takiego to moje marzenie ale niestety o pracy w pełni zdalnej to mogę pomarzyć:///
Nie ma nic fajniejszego niż mieszkanie w mieście typu 50k mieszkańców
  • Odpowiedz
@lukiboss: Raczej osoba, która chce się zabezpieczyć na wypadek końca zdalniaka, wydaje mi się białe kołnierzyki tak robią od min. 20 lat tzn. mieszkanie w Wawie na wszelki wypadek, które stoi puste, a ośrodek interesów życiowych, gdzieś gdzie jest lepsze podejście i spokojniejsze życie, a jak trafi się rządowa posadka / dyrektor regionalny na europe środkowschodnią to wypierdzielają studenciaków i chodzą z buta, jak mają blisko.
  • Odpowiedz
@GOHAN: "Poziom szkół to mit. Wszyscy piszą tą samą mature, poziom objawia sie tylko tym, że jak Ci nie idzie to dostajesz alternatywe - albo zrzut albo zmieniaj szkole"

Ale edukacja to więcej niż trafienie w klucz na końcowym teście, ważni są ludzie, a nauczycieli i uczniów z ambicjami ciągnie do większych ośrodków. W osiedlowej gimbazie miałam trochę sebiksów wychodzących z założenia, że na magazyn w Holandii biorą każdego i nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim gdzie wady? Żyj tak, aby tobie było dobrze. Jeśli nie krzywdzisz innych, to tym lepiej. Płacenie miniratek w ich obecnych cenach to jest jakieś nieporozumienie, ani to mini, ani na krótko, każdy krzyczy za mieszkanie jakiś #!$%@? do cna cen. Państwo kręci na nas bata, ale rządzący mają to w głębi #!$%@? - ich stać, więc po co się innymi przejmować?
Tylko smogu szkoda i pewnie bastionu pewnej partii z niskim
  • Odpowiedz
@damienbudzik: Naród chce się rozmnażać w TOP5, bo reszta Polski została porzucona w modelu centralizacyjnym rozwoju kraju. Jeśli nie znajdą tam taniego miejsca dla siebie to nie rozmnożą się wcale ¯\(ツ)/¯

A to że na prowincji żyje masa ludzi nie ma żadnego znaczenia, bo większość z nich jest już po wieku rozrodczym i nic więcej nie wykrzesają z siebie.
  • Odpowiedz
Naród chce się rozmnażać w TOP5, bo reszta Polski została porzucona w modelu centralizacyjnym rozwoju kraju. Jeśli nie znajdą tam taniego miejsca dla siebie to nie rozmnożą się wcale ¯\(ツ)/¯


@PfefferWerfer: A gówno prawda. Kobiety mieszkające w wielkich miastach nie chcą się rozmnażać, a dziewczyny mieszkające na wsiach rozmnażają się wcześniej i częściej.
  • Odpowiedz
A gówno prawda. Kobiety mieszkające w wielkich miastach nie chcą się rozmnażać


@damienbudzik: Nie rozmnażają się z dwóch powodów bo najpierw muszą się dorobić mieszkania (stąd ten pęd do kariery, bo nikt nie założy rodziny na wynajmowanym), a po drugie w dużych miastach jest nadpopulacja młodych kobiet z powodu migracji na studia, na wsiach jest nadmiar mężczyzn. To niedopasowanie ilościowe powoduje mniejszą dzietność w mieście.

dziewczyny mieszkające na wsiach rozmnażają się
  • Odpowiedz
Kobiety na wsiach też przestały się rozmnażać i brak już jest wiejskiego napędu demograficznego


@PfefferWerfer: Znajdź na wsi kobietę 30+, która ma mniej niż 2 dzieci xd
Za to jak pracowałem w korpo to masa kobiet była bezdzietnych.

Nie rozmnażają się z dwóch powodów bo najpierw muszą się dorobić mieszkania (stąd ten pęd do kariery, bo nikt nie założy rodziny na wynajmowanym)


Zajebiście się dorabiają tych mieszkań, restauracje pełne, wakacje all-inclusive
  • Odpowiedz
Znajdź na wsi kobietę 30+, która ma mniej niż 2 dzieci xd

Za to jak pracowałem w korpo to masa kobiet była bezdzietnych.


@damienbudzik:

Dane rządowe temu przeczą

https://zpe.gov.pl/a/przeczytaj/DoAa9QEpE

Różnice te systematycznie jednak się zmniejszały, zarówno w całym kraju, jak i w poszczególnych województwach, w 2019 roku były już nieznaczne (średni współczynnik dzietności dla Polski – 1,42, dla miast – 1,41, dla wsi – 1,43).

Zajebiście się dorabiają tych mieszkań, restauracje
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: upewnij się że w tej wiosce w która celujesz jest już światłowód, bo inaczej ch*j bedzie a nie praca zdalna. Na lte to się nie nastawiaj - chyba że ta wioska to miasto powiatowe. A neostrada na dystansach paru km od stacji czolowej to tam z bida do 1mbps dobija. Zostają "lokalni ISP" czyli jakaś radiolinia postawiona na najwyższej stodole we wsi - gorzej jak akurat ta stodoła należy do
  • Odpowiedz