Wpis z mikrobloga

hob2hood w okapie, worth it? muszę dzisiaj wybrać okap i dać info stolarzowi :/ dużo decyzji do podjęcia w krótkim czasie

łączy się z płytą elektroluxa i włącza jak tylko używamy płyty, ale zastanawiam się, czy to pomaga, czy wkurza. No i jest 2x droższe, od zwykłego okapu typu: GÖTZE & JENSEN

https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/okapy-do-zabudowy/okap-electrolux-lfg716r

Albo inne pytanie. Jaki okap zabudowany polecicie? Rura wentylacyjna do okapu fi12,5cm

#kuchnia #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #okap
PanLodowegoOgrodu - hob2hood w okapie, worth it? muszę dzisiaj wybrać okap i dać info...

źródło: Okap-ELECTROLUX-LFG716R-front-new

Pobierz

Dopłacać do lepszego okapu?

  • tak 39.4% (13)
  • nie 60.6% (20)

Oddanych głosów: 33

  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanLodowegoOgrodu: zapytaj dewelopera czy sa ograniczenia lub sprawdz w instrukcji do lokalu, u mnie było chyba 290 m3/h. Poza tym prawie nikt nie wie jak korzysta sie prawidlowo z okapu wiec na wydajnosc nie ma sensu patrzec
  • Odpowiedz
kolega chyba z elektrody.


@PanKapibara: oczywiście, byłem tam gdy portal powstawał. Powiem wam co robicie źle jak powiecie co robicie, bo też jestem ciekaw czy nie naciagam tezy że prawie wszyscy używają go źle
  • Odpowiedz
@Wychwalany: ja na przykład włączam okap na "jedynkę", gdy gotuję cokolwiek pachnącego, na "dwójkę", gdy to coś mocno paruje/pachnie. Biegi mam trzy, model bardzo podobny do tego linkowanego. Niczego innego nie robię, niezależnie od temperatury na zewnątrz, fazy księżyca etc.
Btw, 5 stopni dziś? U mnie 13.
  • Odpowiedz
trzymać się tego?


@PanLodowegoOgrodu: deweloper fizycznie w kanał wsadza ogranicznik, możesz dmuchać i 600 m3/h ale 350 m3 będzie odbijane, będzie ci wirowało w rurach, będzie zwiększało opór i hałas związany z przepływem, sprawność zmaleje przez te turbulencje, silnik będzie znacznie głośniej pracował.

czy wszyscy maja wywalone?


pytanie czy da sie ten ogranicznik wyciagnac i co zrobic gdy zarzadca zglosi sie do ciebie ze skarga od sasiadow ze masz za
  • Odpowiedz