Wpis z mikrobloga

Niby człowiek wiedzioł, ale się łudził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po pierwszym roku spłacania symulacji na 800k jesteśmy lżejsi o 70k a kapitał ledwo tknięty o 6k i odsetki biją...
Nawet mając płynność finansową to się człowiek zastanawia czy na pewno jest sens w tym roku schodzić z najmu na rzecz kredytu...

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedweloperskie #finanse #kredyt #boldupy
villager - Niby człowiek wiedzioł, ale się łudził ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po pierwszym roku spłac...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-02-27 09-18-46

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • 12
@Bubbo: @del855: w mojej branży IT wynagrodzenia z rok temu się znacząco "cofnęły", a od tego czasu jest stagnacja i są wszędzie na tym samym poziomie, praktycznie. powoduje to że jest to jedna z branż w której inflacja najmocniej podżera siłę nabywczą.

są ludzie wyjątki od regułki? pewnie są, ale statystycznie jak i dla mnie osobiście pewnie się ta teza spina

więc ja na podwyżki rzędu 10% r/r nie mogę
  • Odpowiedz
@villager: bo kredytu nie bierze sie po same kule. jesli np stac Cie max na kredyt z rata 7800 to wtedy bierzesz sobie wlasnie taki jak na obrazku z rata 5800. nastepnie ustawiasz sobie zeby co miesiac wplacac 5800 na kredyt i 2k nadplaty i wybierasz opcje ze nadplata zmniejsza rate kredytu, tym samym co miesiac zaczynasz nadplacac coraz wiecej. W taki sposob kredyt splacisz znacznie szybciej i zaplacisz mniej odsetek.
  • Odpowiedz
  • 5
@villager

Otóż to, nie ma rynków nieskończonego wzrostu...

To co było nasza przewaga - tanio i dość dobrze, teraz pracuje na naszą niekorzyść - bo jest drogo a motywacja do pracy spada (im lepiej tym leniwej).

Ludzie z jednej strony mówią że 10% co roku to im się należy jak psu micha, a przecież to znaczy no mniej niż wiecje za najpóźniej za 10 lat my będziemy na europejskim poziomie... to już
  • Odpowiedz
  • 1
@Cointreau: tylko że symulator opiera się na tym, że WIBOR się nie zmieni. a my nie mamy pojęcia jaki w przyszłych latach będzie WIBOR, jakie zarobki, jakie ceny nieruchomości i ile będzie warty ten śmieszny PLN-Coin
  • Odpowiedz
  • 2
@JanDzbanPL: nie, za 800k ;) cena za którą się rozglądam to okolice 10-12k/metr + garaż i koszty transakcji. a to i tak kupuje na zadupiu, z daleka od Warszawy, Krakowa, Wrocławia itd...

lub 12-14k/metr na lekko mniejszym zadupiu kosztem metrażu
  • Odpowiedz